lesba žije

lesba žije

strana 1 | ďalšia

V Bratislave sa uskutoční LGBTI volejbalový turnaj

Medzinárodný volejbalový turnaj Lotos Cup, na ktorom budú súťažiť LGBTI športovci a športovkyne, bude v Bratislave už po druhýkrát. Do turnaja, ktorého program potrvá od piatku 11. 10. do nedele 13. 10., sa zapojilo 18 družstiev. Okrem štyroch domácich tímov sa prihlásili hráči z Česka, Švajčiarska, Veľkej Británie, Talianska, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 10. 10. 2013

Na Dúhový Pride príde primátor Bratislavy aj maketa V. Putina

BRATISLAVA, 26.8.2013 – Dúhový PRIDE, ktorý sa tento rok uskutoční 21.septembra podporia svojou účasťou primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik, europoslankyňa Monika Beňová, slovenská diva Eva Máziková, herečka a speváčka Zuzana Haasova, niekoľko zahraničných ambasádorov pôsobiacich na Slovensku, ale i maketa ruského prezidenta Vladimíra Putina. Podujatie, ktoré sa na Slovensku uskutočňuje už po štvrtý krát, upozorňuje na ľudské práva LGBTI ľudí a privíta niekoľko tisíc účastníkov a účastníčok.

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 27. 08. 2013

Diskusia a výstava: LGBTI ľudia v športe

Pozývame vás na diskusiu LGBTI ľudia v športe. Diskusie sa zúčastnia Dagmar Tauferová, zlatá medailistka v hode diskom a vrhu guľou z Gay Games V. v Amsterdame 1998, Marcela Spiššáková a Lýdia Hanusková z turistického klubu QueerPoint, Ľubomír Lábaj zástupca LGBTI športového klubu Lotosové kvety a Andrej Kuruc z Iniciatívy Inakosť, ktorý bude diskusiu aj moderovať. Akcia sa koná 15. 4. 2013 o 18 hod. v Open Gallery (Nadácia otvorenej spoločnosti, Baštová 5, Bratislava).

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 12. 04. 2013

Správa z východu

Dnes začnem alibisticky – najmä, aby som vopred avizovala svoje prípadné divácke medzery. Formát, o ktorom chcem písať, totiž nie je moja šálka čaju. Nie som diváčka všakovakých tanečných a iných talentových súťaží, ale nie som ani z tých, čo na nich nenechajú nitku suchú.

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 04. 11. 2010

Správa z reprezentatívneho výskumu Museion: Postoje verejnosti k ľuďom s neheterosexuálnou orientáciou

V analýze Postoje verejnosti k ľuďom s neheterosexuálnou orientáciou sú spracované výsledky rovnomenného reprezentatívneho výskumu, ktorý realizovalo Prvé lesbické združenie Museion a Inštitút pre verejné otázky (IVO), aj s využitím dát získaných v rámci projektu COPART - Centrum excelentnosti SAV pre výskum a rozvoj občianstva a participácie: zvládanie výziev 21. storočia, realizovaného Kabinetom výskumu sociálnej a biologickej komunikácie SAV a projektu Na ceste k rovnosti, ktorý v roku 2008 spoločne realizovali organizácie Občan, demokracia a zodpovednosť (predtým Občan a demokracia), IVO, PDCS a Hlava 98. Zber dát uskutočnila agentúra FOCUS v máji 2008 formou face-to-face rozhovorov podľa štandardizovaného dotazníka, na reprezentatívnej vzorke slovenskej populácie 1209 respondentov a respondentiek (od 15 rokov).

Celý článok

Autorka: Museion | Vydané dňa 01. 06. 2010

Q-éčko v Českej televízii

Qéčko je určeno nejen všem gayům, lesbám a transgender lidem, ale i všem ostatním, kteří jsou připraveni otevřeně přemýšlet a mluvit o své sexualitě, nekonformním životním stylu a jejich bližších i vzdálenějších souvislostech. Q volně propojuje kulturní, společenská a politická témata, nahlížená pohledem queer komunity. Pokládá mnohdy překvapivé otázky a hledá na ně netypické odpovědi.

Kontakt:
queercz@gmail.com

Web a videorchív Q

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 30. 05. 2010

Filmový festival inakosti 2009 zaštíti Zuzana Kronerová

„Prečo som sa rozhodla podporiť tento festival? Otázka by skôr mala znieť: Prečo nie? Iný pohľad, iný názor, iné cítenie ma vždy inšpirujú, zaujímajú, obohacujú. Keby sme boli všetci rovnakí, svet by bol menej zaujímavý, menej pestrý, menej farebný – skrátka, šedivý a nudný. A možno aj horší. Inakosť posúva svet dopredu. Vitajte na Filmovom festivale inakosti.“ Zuzana Kronerová, patrónka festivalu.

Celý článok

Autorka: Iniciatíva Inakosť | Vydané dňa 07. 09. 2009

Každá láska sa počíta

Občianske združenie Queer Leaders Forum pripomenie slovenskej verejnosti Medzinárodný deň boja proti homofóbii. Otvorený happening na podporu práv neheterosexuálnych ľudí sa uskutoční 23. mája na bratislavskom Námestí SNP. Podujatie, určené ľuďom, ktorým nie je ľahostajná homofóbia a diskriminácia, podporil osobným listom veľvyslanec Holandského kráľovstva v SR Rob Swartbol. „Náboženstvo, kultúra či tradície nesmú byť použité ako ospravedlnenie pre diskrimináciu ľudí z dôvodu ich sexuálnej orientácie. Minulý týždeň vyšla v Holandsku nová kniha s názvom Každá láska sa počíta. Chcel by som použiť práve tieto tri slová na vyjadrenie svojej podpory Medzinárodnému dňu boja proti homofóbii,“ uviedol v liste veľvyslanec.

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 21. 05. 2009

12. apríla 2009 sa Museion v zdraví dožil 15 rokov:)

Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojou misiou, cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku. Museion sa prioritne venuje politickej a komunitnej práci, pravdivému zviditeľňovaniu a medializácii života jednotlivcov i skupín nehetrosexuálnej komunity a aktívne sa zapája sa politického a spoločenského lobingu za ľudské a občianske práva neheterosexálnych ľudí. Hlavnou politickou ambíciou združenia je dosiahnutie úplnej právnej rovnosti neheterosexuálnych a heterosexuálnych partnerstiev.

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 13. 04. 2009

Na Slovensku za život bez homofóbie

International Day Against Homophobia (IDAHO) je jedným z dvoch najvýznamnejších medzinárodných podujatí LGBTQ (lesbian-gay-bisexual-transsexual-queer) komunít na celom svete. Na rozdiel od LGBTQ Pochodov Hrdosti (Gay Prides), ktoré sa konajú v desiatkach miest v inom čase, réžii a veľkosti, prebieha Medzinárodný deň boja proti homofóbii každoročne 17. mája. Práve tento dátum sa spája s niekoľkými významnými míľnikmi LGBTQ histórie. 17. mája 1990 bola homosexualita oficiálne odstránená Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) zo zoznamu duševných chorôb. V ten istý deň roku 2004 uzákonil americký štát Massachussetts manželstvá párov rovnakého pohlavia. A nakoniec, významný krok pre dejiny slovenskej LGBTQ komunity – 17. mája 2008 sa konal prvý Deň boja proti homofóbii v Bratislave:).

Celý článok

Autorka: Romana Schlesinger | Vydané dňa 03. 12. 2008

Svetový deň AIDS

Celý svet si 1. decembra každoročne pripomenie Svetový deň AIDS. Tento rok to už bude 20. Celosvetová epidémia choroby AIDS dosiahla v tomto roku nový vrchol. Najpostihnutejšou oblasťou, v ktorej ostáva AIDS naďalej pandémiou, je subsaharská Afrika. Jedným z cieľom rádia ROGY je aj prevencia proti HIV a AIDS. Aj z tohto dôvodu si každoročne pripomenie tento deň článkom na stránkach rádia, fotogalériou a výzvou: „Buďte opatrní a zapáľte večer jednu sviečku na spomienku tých, ktorí už tejto chorobe podľahli“.

Celý článok

Autorka: Museion | Vydané dňa 27. 11. 2008

Filmový Festival Inakosti - ozveny Mezipatier

V dňoch 19. - 23. novembra 2008 sa v kine FK Charlie Centrum v Bratislave uskutoční prehliadka filmov s neheterosexuálnou tematikou pod názvom Filmový Festival Inakosti - ozveny Mezipatier, ktorú organizuje občianske združenie Iniciatíva Inakosť.

Celý článok

Autorka: Museion | Vydané dňa 05. 11. 2008

Téma anti/diskriminácie Na Pohode 2008

Pozrite si veľmi nevyčerpávajúci fotozáznam z Pohody 2008, kde združenia Občan a demokracia, Prvé lesbické združenie Museion, Queer Leaders Forum, Aspekt, Združenie prevencie AIDS a GayInfo.sk prezentovali tému antidiskriminácie prostredníctvom infos o svojich aktivitách a neformálnymi debatkami s ľuďmi. Bola ako vždy POHODA:) a tak sa možno dáte inšpirovať a o rok sa, dúfam, vidíme na trenčianskom letisku:)

Celý článok

Autorka: Hana Fábry | Vydané dňa 28. 07. 2008

Filmový Festival Inakosti - ozveny Mezipatier

Iniciatíva Inakosť pozýva na prehliadku filmov s lesbickou a gejskou tematikou pod názvom Filmový Festival Inakosti - ozveny Mezipatier.

Kedy a kde?
12. - 14. november 2007, Kino TATRA, Námestie 1. mája 5, Bratislava

Celý článok

Autorka: Museion | Vydané dňa 23. 10. 2007

Pozvánka: eLnadruhou 2007

Redakcia lesba.sk si Vás dovoľuje upozorniť na blížiacu sa akciu v Českej Republike, ktorá sa bude konať v termíne od 16.5. do 22.5. 2007 v Prahe pod názvom eLnadruhou - kultúrny festival nielen s lesbickou tématikou.

Celý článok

Autorka: Museion | Vydané dňa 02. 05. 2007
strana 1 | ďalšia


Město StrmilovChalupa StrmilovChata rybníkPenzion Jižní ČechyZarybněnostJižní ČechyChata Česká KanadaCyklistika chalupaApartmány Jižní ČechyChalupa TelčUbytování větší skupinyPenzionyKunžak ubytování
Odporúčame zavrieť

Mohlo by vás zaujímať

Atribút č. 5 Podisea, nové združenie proti g/l diskriminácii
Vyšlo v Atribúte číslo: 5 / 2002