Timo Bastriguli: Forum analyticum TB

Všetko nové v dobrom roku, milí priatelia! Ako sa na január patrí, bude sa inovovať. Inu – namiesto Asertívno – Rekondičnej Poradne vám aservilne naservírujem Aproximačno- Retransmisívny Pitvor Tima Bastriguliho, alebo presnejšie: Fórum Analyticum (rozbor vtipu).

Podstatou tejto sviežej, nezatuchnutej a nevyvetranej rubriky bude anekdotická pitva. Spravidla si vyhliadnem jeden typický homofóbny vtip, typologicky ho omrknem, prešacujem, jemne naťuknem, vytrhnem z kontextu a následne položím na pomyselný pitevný stôl. Potom ho už stačí iba navŕtať, zasunúť patologickú sondu, otvoriť, vykostiť, odblaniť, odsať sedimenty. Zvyšné pozostatky nie je problém flexibilne rozparcelovať na novinový papier a vyžmýkať do poslednej kvapky tlačiarenskej žlče.

Ale dnes, na začiatok, ešte urobím výnimku. Zatiaľ sa nebude nič rozoberať, secírovať (=pitvať), cizelovať, vyhmatávať, prejudikovať, ba ani komentovať. Pôjde len o prostý neutrálno- neteatrálny, polopatisticko- apatický monitoring. Takže sľúbený vtip:

Učiteľka základnej školy má na hodine matematiky inšpekciu. Vzhľadom na to, že rada systematicky rozvíja číselnú obrazotvornosť svojich žiakov, pokúsi sa blysnúť pred inšpektorom zadaním interaktívneho príkladu:

„Deti, ste na trhovisku pred stánkom s melónmi (v tomto prípade sa nejedná o dvojzmyselnú narážku na zmyselný samičí párový orgán laktačno- zavlažovacieho charakteru –pozn. T.B.) a predavačka vám povie, že si môžete odniesť zadarmo toľko melónov, koľko bez tašky unesiete. Kto odnesie najviac melónov, ten vyhráva. Na aký počet si trúfate?“

Prvá sa hlási Anička: „Na dva, jeden si vezmem pod jednu pazuchu a druhý pod druhú.“

Veronika zvyšuje latku: „Na tri. Dva naložím pod pazuchy a tretí chmatnem do dlaní.“

Učiteľka je spokojná, ale ešte sa hlási Filipko: „Ja si trúfam na štyri, prvé tri uchopím rovnako, ako Veronika a ten štvrtý stisnem pevne medzi kolená.“

„Výborne!“ chváli učiteľka deti, už by aj rada súťaž ukončila, ibaže ruky zdvihli aj Ferko a Móricko. Učiteľka nemá s Mórickovymi odpoveďami dobré skúsenosti, preto v záujme zachovania svojej dobrej povesti, ako aj v záujme integrity vyučovacieho procesu prezieravo uprednostní Ferka:

„Ja odnesiem päť melónov. Melón č.1-4 uchopím rovnakým spôsobom ako Filip a piaty melón si nastoknem na >kokpit< (náhradný názov pre samčí nepárový orgán určený na párenie –pozn. T.B.)“

Učiteľke steká studený pot dolu tvárou, nevie, ako vykorčuľovať z prekérnej situácie, keď tu zbadá nástojčivo zdvihnutú ruku kontroverzného Móricka. V nádeji, že po Ferkovej výpovedi sa už nič horšie stať nemôže, dáva slovo Mórickovi, ktorý triumfuje vyhlásením:

„Pri dobrej kondícii si trúfam na deväť melónov. Prvé dva vezmem pod pazuchy ako Anička, tretí do rúk ako Veronika, štvrtý zakliesnim medzi kolená ako Filip….. a na >kokpit< si nastoknem Ferka.“

S pozdravom „V Jednote je sila, v Terne iba kilá“

Timo Bastriguli

Ohlasy, proglasy, lak na vlasy i žmurk belasý posielajte na adresu: bastriguli@hotmail.com

 

flešovka:

Zverokruhy pod očami

(-TB-) Na margo vyjadrení poslankyne za HZDS Oľgy Keltošovej v novembrovom vydaní televíznej relácie „O päť minút dvanásť“ sa v lesoparku rozprúdila živá diskusia. Pani Keltošová totiž označila Ištvánov návrh Zákona o životnom partnerstve homosexuálov za „medvediu službu tejto komunite.“ Naštvaný Ištván protestoval, že nešlo o medvediu službu, ale o psiu povinnosť. Zatiaľ, čo spoludiskutér Daniel Lipšic s líščou prefíkanosťou nastavoval verejnosti srnčí chrbát rodinného ochrancu, pani Oľga predložila maškrtným divákom sociálne chrumky v podobe sladkých mačacích jazýčkov. Sotva stihol Danielovi vyschnúť na perách jelení loj, potvrdil zajačie úmysly svojej politickej strany vo vzťahu ku skazenej grácii – európskej integrácii, ako aj vo vzťahu ku krkavčej matke synov veľkej medvedice, ktorej hrošia koža by zdolala aj slona. Zo všetkých tých volovín by aj gymnastickej koze preskočilo, alebo by z toľkej zvlčilosti dostala ovčie kiahne. Homosexuálna komunita si však napriek slimačiemu tempu vie považovať konskú silu a včeliu vytrvalosť svojho legislatívneho tátošíka. Za siedmimi horami a siedmimi dioptriami, za tonami ťavích pľuvancov a žabieho slizu sa totiž črtá vytúžená právna norma a pán Ištván má na nej svoj leví podiel.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr