Queer Leaders Forum odsudzuje vražedný útok na neheterosexuálnu komunitu v Tel Avive

Občianske združenie Queer Leaders Forum odsudzuje vražedný útok na lesbicko-gejský bar v Tel Avive v Izraeli. 1.augusta vyhasli pod rukami neznámeho páchateľa 2 ľudské životy a desiatka ľudí utrpela vážne zranenia. Podnik, v ktorom sa, s najväčšou pravdepodobnosťou, homofóbne motivovaný trestný čin udial, bol známym miestom stretávania sa neheterosexuálnej izraelskej mládeže.

„Sme zhrození a pobúrení. Izrael je v otázke legislatívnej ochrany rovnakopohlavných dvojíc a práv neheterosexuálnych ľudí dokonca ďalej ako Slovensko. To, čo sa stalo je jasným dôkazom toho, že akákoľvek spoločnosť nepotrebuje len legislatívne záruky, ale aj vzdelanú, citlivú a otvorenú populáciu. Dúfame, že izraelská polícia bude v tomto prípade konať objektívne a nezaujato,“ vyjadrila sa Romana Schlesinger, štatutárka Queer Leaders Forum.

Na Slovensku prípad vraždy, alebo smrteľného útoku na neheterosexuálnu komunitu nie je evidovaný. Ako vysvetľuje Ondrej Ďurovský z QLF :„To však neznamená, že sa nestal. Veľmi často sa nám ozývajú gejovia a lesby s prosbou o pomoc, pretože sa stali obeťami fyzického útoku, alebo vyhrážok. Nevieme povedať, koľko podobných prípadov sa deje bez nášho, policajného či spoločenského vedomia – na Slovensku stále prevláda strach, homofóbia a fyzické útoky na gejských mužov sú každodennou slovenskou realitou.“

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.