ASPEKT 1 2003/2004: Príbehy žien

V týchto dňoch vyšlo nové číslo feministického kultúrneho časopisu ASPEKT, témou tohto čísla sú Príbehy žien. “V sedemdesiatych rokoch americká výtvarníčka Judy Chicago pozvala na svoju slávnu Dinner Party známe aj zabudnuté ženy z histórie.

Takúto pomyselnú večeru sme pod názvom Príbehy žien pripravili v najnovšom čísle časopisu Aspekt, ktorý začal vychádzať práve pred desiatimi rokmi. Do tematickej osnovy sú votkané úvahy, osudy, identity, názory, príbehy známych aj menej známych žien.

Základný steh, ktorým sme zlátali aj tento Aspekt a ktorý je príznačný pre všetky predchádzajúce čísla, ako i pre celý publikačný a vzdelávací feministický projekt, stále opakuje jedno a to isté: Aj žena je človek a (ako to vyjadrila historička Gerda Lerner) Každá žena sa zmení, keď pozná, že má dejiny.”

brož., 334 strán, A4, 190 Sk

Kontakt a možnosť objednať si tento ASPEKT a ďalšie publikácie nájdete na www.aspekt.sk

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.