Vážený pán Hrušovský,

žiada sa mi vysloviť hlboký nesúhlas s Vašou najnovšou štvavou kampaňou voči homosexuálom. Bránite švédskeho kňaza, ktorý sa vyjadril, že homosexuáli sú “rakovinovým nádorom na tele spoločnosti”.

Tvrdíte, že je to názor súkromnej osoby. Avšak, Vy veľmi dobre viete, že kňaz nie je súkromná osoba, ale verejný činiteľ a že čokoľvek povie v kázni v kostole, má ďalekosiahle následky na mienku všetkých prítomných – a, žiaľ, zvlášť na tých, ktorí iba otrocky preberajú názor cirkvi, pretože nemajú odvahu vytvoriť si vlastný. Preto nehovorte, že názor dotyčného farára je rovnocenný názoru bežného človeka vyslovenému niekde v kaviarni pri víne…

Bola by som veľmi zvedavá, či by ste rakovinovým nádorom spoločnosti nazvali aj známeho kresťanského spisovateľa Henriho Nouwena, ktorého knižky čítajú milióny ľudí vo svete a ktorý takisto bol homosexuál, no za celý život sa k tomu nepriznal, pretože sa bál odsúdenia takých ľudí, ako ste Vy. No ešte pred smrťou plánoval napísať o tom otvorenú knihu a nakoniec to zaňho zrealizoval Michael Ford, ktorý ju aj vydal pod názvom Wounded Prophet. Dúfam, že nie je ďaleko doba, keď táto kniha vyjde aj na Slovensku, aby poopravila množstvo mylných názorov.

Ak by ste mali skutočný záujem dozvedieť sa niečo viac o živote homosexuálov, môžem Vám poslať životný príbeh dvoch veriacich mužov, ktorí s homosexualitou dlho bojovali a verili v možnosť jej vyliečenia, no nakoniec rezignovali a prijali skutočnosť. Jeden z nich, Jeremy Marks, bol dlho predsedom anglickej pobočky organizácie Exodus International, o ktorej Vám iste bude vedieť veľa povedať pán doktor Rakús.

Na záver chcem iba dodať, že sa mi zdá veľmi hanebné, keď takto tvrdo útočíte na homosexuálov, hoci minimálne jedného z nich máte na jednom z čelných miest vo Vašej strane a chceli ste ho dokonca presadiť na mimoriadne dôležitý post. Určite viete, o koho ide.

Ja len dúfam, že to nie je jeho vlastná iniciatíva, za ktorou je snaha udržať sa vo Vašej strane. Ak je to náhodou tak, potom ho, prosím, odo mňa (a nás všetkých) pozdravujte…

Som presvedčená, že Vám stojí za vážne zamyslenie, či chcete takto ďalej pokračovať.
Ďakujem Vám za prečítanie tohto mailu.

S pozdravom
Kamila Martinová

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.