Mraky nad Barrosom

Kríza okolo Buttiglioneho sa prehĺbila po tom, ako väčšina europoslaci odmietla kompromisný návrh predsedu Komisie Barrosa. List talianskeho kandidáta na komisára, v ktorom sa ospravedlnil sa označenie homosexuálov za „hriešnikov“ mu veľmi nepomohol.

Pozadie

Rocco Horror Show“, ako niektorí novinári označili konflikt okolo kandidatúry Rocca Buttiglioneho, bude najpopulárnejším politickým divadlom ešte asi týždeň – do hlasovania Európskeho parlamentu (EP) o dôvere celej Komisii, ktoré sa uskutoční 27. októbra.

Stretnutie medzi lídrami politických skupín EP a budúcim predsedom Komisie, ktoré sa uskutočnilo 21. októbra, nebolo úspešné. Pre ním napísal Rocco Buttiglione list, v ktorom vyslovil „hlbokú ľútosť“ nad konfliktom, ktorý jeho slová o homosexuáloch ako „hriešnikoch“ spôsobili. Podľa vlastných slov nechcel nikoho uraziť a priznal, že „slová tak emocionálne nabité ako je hriech by pravdepodobne nemali patriť do politickej debaty“.

Celý článok

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.