Podporme vysielanie Legata!

LeGaTo bude z vysielania Českej televízie pravdepodobne stiahnuté. Lesba.sk získala túto informáciu priamo od samotných tvorcov tohto v našom geopolitickom regióne jediného (a skvelého) programu, určeného najmä g/l komunite, ale samozrejme aj širokej verejnosti. Skúsme napísať do Českej televízie, že o LeGaTo nechceme prísť – pretože pomáha nielen nám, ale pomáha kultivovať celú spoločnosť. Z tolerancie a akceptácie (každej) inakosti môžeme ťažiť obojstranne všetci – to by sme Českej televízii mohli pripomenúť. Tu je mail pani Hany Kulhánkovej z LeGaTa:

Vazene a vazeni,

mam pro vas velmi nemilou zpravu. Porad LEGATO z obrazovek Ceske televize (instituce, ktera by mela poskytnout vysilaci prostor mensinam) k novemu roku zmizi. Zatim se nam nepodarilo zjistit konkretni duvody, ktere vedou CT k tomuto kroku. Za dobu meho pusobeni v Legatu (od ledna 2005) jsem se nesetkala s zadnou vytkou ze strany vedeni CT.

Na primy dotaz, proc se zruseni poradu chysta, mi bylo dramaturgem Legata odpovezeno, ze zatim zadna oficialni zprava o ruseni poradu neexistuje, ale ze z poslednich porad redakce publicistiky se zda, ze s Legatem uz vedeni programu na pristi rok nepocita.

Vzhledem k tomuto, bych vas – vas, kterym se Legato libi a pro ktere je dulezitym poradem, ktery neinformuje pouze nas, ale samozrejme i heteresexualni vetsinu o nasi normalnosti – chtela pozadat, abyste do redakce publicistiky vznesli o budoucnosti Legata dotaz a pripadne napsali, jestli je tento porad pro vas dulezity a pokud ano, proc. Budu rada, pokud mi tyto emaily preposlete.
Muzete samozrejme psat i primo mne (hana.kulhankova@seznam.cz) a ja vase reakce predam.

Dekuji za vas cas a divejte se tuto stredu na CT2.

Hana Kulhankova

(za celou redakci Legata)

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.