Samé dobré správy

Homosexuáli nemôžu vo výchove nahradiť mamu a otca, prezentuje postoj KDH jeho predseda Pavol Hrušovský v reakcii na Dohovor o adopcii dieťaťa, ktorý schválila Rada Európy aj s podporou nášho rezortu zahraničných vecí. Otvoreným listom vyzvalo občianske združenie Pastor bonus predsedu vlády SR, ako aj ďalších premiérov, prezidentov a vlády Európy, aby iniciovali odmietnutie navrhovaného Dohovoru a nepodpísali ho.

Združenie považuje Dohovor za nebezpečný v tom, že tradičná rodina, založená manželstvom muža a ženy, sa má stať len jedným z mnohých alternatívnych modelov, ktoré sú podľa Rady Európy ideálne pre prijatie a výchovu adoptovaných detí.

Samé dobré správy sú tieto:

1. KDH je naďalej priehľadné a čitateľné, nemusíme sa obávať príjemných prekvapení s následkom srdcovo-cievnych ochorení v mysliacej menšine slovenskej populácie.

2. Pastor ako Bonus pribudol na mape rozsiahleho frustrovaného priestoru s názvom Hľadanie odporného nepriateľa. Tá dobrá správa spočíva v tom, že Pastor B. nepôsobí v ilegalite, necháva sa vidieť a poznať (ďakujeme), a spolu s pani Tutkovou a pánmi Hrušovským, Lipšicom, Slotom, Ficom a ďalšími (áno, aj nič nerobiace hlavy zapichnuté do nasmradnutého piesku sa počítajú) zreteľne naznačujú, že sa ešte nemusíme v pokoji uchýliť na vidiek okopkávať si svoje vinohrady a zachraňovať v lese odhodené mačiatka, ale môžeme pokojne ostať sedieť na svojich dobre ohriatych miestečkach, platených nepriateľskými zahraničnými agentmi, a naďalej radostne brojiť proti jediným správnym názorom a zhora daným pravdám a s nadšením sebe vlastným tak rozširovať rady nepriateľov štátu, rodiny, dieťaťa, koalície, opozície a vrabcov na streche. Predsa len – tie negatívne emócie vedia potešiť, však, páni? My v občianskejspoločnostiba o tom vieme svoje.

3. V „teplých“ témach je Smer-DS (rovnako ako KDH je priezračne fundamentálne vyprofilované) v duchu svojich revolučných tradícií príznačne nečitateľný. Tak povediac, v smere Smeru sa ani boh nevyzná. Fico zarputilo (zadubene? populisticky?) mlčí, Kubiš hasí, kade chodí a podpisuje Dohovor o adopcii dieťaťa, Čaplovič skvalitňuje antidiskriminačný zákon (lebo Európa nepustí), ale odmieta adopcie detí gejmi, Beňová ako čierna ovca (aj keď, samozrejme, ako biela vrana!) Smeru verejne podporuje inakosť, kľučky na úrade vlády sú definitívne vyleštené – a výsledok? Ako vždy, keď je v hre Smer a jeho partička. Nič. Ba priam nič dobré. Iba odkaz: v tomto volebnom období registrované partnerstvá nebudú. (Čím, že mi to pripomenulo bohorovný výrok Jána Čarnogurského z augusta 2000, vtedy ministra skrivodlivosti za KDH, keď – vydávajúc sa za celý legislatívny proces a zákonodarné orgány naraz – vyhlásil, že kým bude on ministrom spravodlivosti, registrované partnerstvá na Slovensku nebudú.)

4. Tradičná rodina (muž, žena, dieťa chlapec + prípadne ešte dieťa dievča – všetci šťastní a zdraví a bieli a zamestnaní a vzorne navštevujúci školy a bezproblémoví a najlepšie aj nemysliaci…) je naďalej našim záchranným lanom aj dobrotivým lonom. Dojímavé. K slzám. Táto dobrá správa má pre mňa mimoriadny význam. Presviedča ma, že takéto rodiny zrejme ešte existujú. Lebo keď sa tak obzerám okolo seba, veľmi veľa týchto tradičných rodín okolo seba nevidím. Čím nenaznačujem, že okolo seba nevidím dobré rodiny… A ja vlastne, keď sa nad tým tak zamyslím, ani presne neovládam definíciu, čo je to rodina (ovláda to nejaký zákon?) a už vôbec neviem, čo je to tradícia a kto ju určuje, formuje, definuje a šíri. Takže ma potešilo symbolické ubezpečenie vyššie spomínaných osôb, že tradičná rodina je niečo, čo pomôže vyprázdniť detské domovy (ozaj, prečo to už neurobila?), čo poskytne bezpečné útočisko ženám i deťom (ozaj, čo na to piata žena a preťažene detské linky dôvery?), čo opatrí svojich starých rodičov a príbuzných so zdravotným postihnutím (ozaj, prečo je neustále nedostatok miest v sociálnych domovoch?) atp… atp…

5. Najlepšia správa je však, že Európa je k rečiam našich chronických nálezcov nepriateľov hluchá a naopak, vidí veľmi jasne pozitíva alternatív a rozmanitostí. Dúfajme, že jej to ostane. A že my ostaneme v Európe…

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.