Museion gratuluje Jane Sapákovej k cene za Gotiku

Gotika, 800-stranová publikácia 36-členného medzinárodného tímu tvorcov patrí medzi najkrajšie knihy Slovenska. Kniha na štvrtkovom slávnostnom vyhlásení víťazov súťaže “Najkrajšie knihy Slovenska 2003” získala niekoľko ocenení. Mezi inými Cenu ministerstva získala i dizajnérka diela Jana Sapáková za výbornú grafickú úpravu.

A tu vstupuje museion s veľkou radosťou a gratuláciou – Jana Sapáková urobila pre museion tvár Atribútu i nášho webu lesba.sk a je jednou zo základných autoriek vizuálu feministického Aspektu i jeho knižnej edície

Kniha Dejiny slovenského výtvarného umenia – Gotika od Dušana Burana a kolektívu autorov bola vydaná k rovnomennej výstave, ktorú SNG ponúkla verejnosti od konca minuloročného novembra až do marca. Osemstostranovú Gotiku vytvoril medzinárodný tím autorov – 36 historikov umenia zo Slovenska, Česka, Maďarska a Nemecka. Vďaka ich práci sa táto kapitola slovenských dejín umenia vo viacerých častiach výrazne upravila a doplnila o nové fakty.

Súťaž Najkrajšie knihy Slovenska má dlhoročnú tradíciu a pravidelne sa organizuje už od roku 1965.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.