74 tisíc

Z pohľadu neheterosexuálneho spoločenstva nepôsobí na Slovensku jediný politik, jediná politička, prinášajúca okrem svojich ziskových tém aj témy, ktoré sa prioritne týkajú, prepytujem, životov nás voličov a voličiek.

“Keby sa mal urobiť zoznam tém podľa dôležitosti so 74-tisíc bodmi, téma zákona o registrovanom partnerstve sa tam nedostane. Taký zákon nie, zabezpečíme však legislatívne úpravy antidiskriminačného zákona. Znamenal by prekážku v prípade, keby sa ním priznávali také práva, akými podľa rodinného práva disponuje iba manželský zväzok. Homosexuáli by mali mať nejaké práva, no nie je vhodné, aby sa tak honosne prezentovali. Partnerský vzťah by mal vznikať výhradne medzi mužom a ženou, len tento zväzok predstavuje najvhodnejšie prostredie na výchovu a starostlivosť o deti. Vzťah dvoch bradáčov je neestetický a neetický; nesúhlasíme so zvrátenosťami, ako sú manželstvá homosexuálov. Podporujem zavedenie inštitútu registrovaného partnerstva, ale som proti možnosti adopcie detí týmito pármi. Sme proti akejkoľvek diskriminácii, ale sú dôležitejšie priority ako táto téma.”

Už len amen chýba, drahí bratia a sestry. A verte či neverte, táto reč viazaná nie je jednoliatym textom jediného autora. Každú vetu samostatne odrecitovali – pekne po poradí – Robert Fico, Smer-SD; Iveta Radičová, SDKÚ-DS; Radoslav Procházka, KDH; Iván Farkas, SMK; tlačový odbor HZDS; Ján Slota, SNS; Richard Sulík, SaS a Ivan Švejna, Most-Híd.

Uznajte, ako by ich jedna mater mala. A pritom, ako sa vedia medzi sebou hrýzť – či aspoň slabučko hryzkať – keď ide o kosť z ich chlieva. Keby chceli vytvoriť tie najneuveriteľnejšie povolebné koalície, od nás – nehetero – by sa mohli odraziť v odmietaní, pardon, v hľadaní spoločných tém komunisti, katolíci, liberáli, pragmatici, nacionalisti slovenskí aj neslovenskí. A pritom v každej z týchto strán sú gejovia a lesby. Každú z týchto strán gejovia a lesby volia. Naprieč celým politickým spektrom, áno, aj tým xenofóbnym, sa vinie dúhová niť ľudí, pre ktorých byť neheterosexuálny/a nie je téma. Je to ich vlastný život. Ten jeden jediný život, ktorý majú tu a teraz k dispozícii.

Ako si môžu politici dovoliť nazvať život kohokoľvek témou – navyše nezaujímavou – nota bene (aj) za jeho či jej peniaze!? Na platy, výhody, výlety po svete, tendre, nástenky a imunity sa týmto pánom a dámam skladáme všetci, a pekne na drevo! Nie je to žiadna luxusná výsada iba heterosexuálnej časti populácie.

Je zaujímavé, že voličské počty majú všetci politickí fiškusi v malíčku, ale v prípade neheterosexuálnych ľudí sa v našej krajinke nie a nie naučiť počítať. Takže po lopate: Dúhový pride v Bratislave 22. mája bude stretnutím ľudí, ktorým vo voličskej rovnici má dať – dal, chýba znamienko rovná sa. Dúhový pride bude sprievodom živých ľudí, vážené dámy, vážení páni, zdôrazňujem ešte raz – ľudí, nie tém! A o pár týždňov budú tiež voliť ľudia (tí istí), pretože témy voliť nedokážu – vyhrávať voľby ale môžu. Ak nie tieto voľby, tak tie po piatom “prajde” určite.

Keby som mala spísať zoznam 74-tisíc politikov, ktorých by som volila, nikto z vyššie menovaných by sa naň nedostal.

Článok bol publikovaný v denníku Pravda v deň konania Dúhového Pridu

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.