Nová Kúria pre Slovensko

Na začiatku tohto tisícročia sa pýtal časopis Atribút určený (nielen) LGBTI komunite, či bude Slovensko také malé ako Vatikán. A myslel to, prirodzene, obrazne. Že to bola vizionársky položená otázka, o tom dnes niet pochýb. Týkala sa výroku ex ministra „skrivodlivosti“ za KDH Jána Čarnogurského, ktorý sa v roku 2001 zahral na všemohúci parlament vyhlásením: „Kým ja budem ministrom spravodlivosti, dovtedy registrované partnerstvá homosexuálov na Slovensku nebudú.“ A spustil tak lavínu, ktorá krajinku medzi Dunajom a Tatrami zavaľuje stredovekými dogmami dodnes.

Nasledovníci Jána Čarnogurského, ktorí vo svojich výrokoch zachádzajú každým dňom čoraz hlbšie do labyrintu nezmyslov, hodných trestného oznámenia, sa regrutujú aj v aktuálnom politickom, ale i a mimovládnom katolíckom panoptiku. Postavičkám ako sú bratia Kuffovci či poslanci zo strany-nestrany OĽaNO Richard Vašečka a Braňo Škripek dýchajú na päty zanietení ochrancovia ľudských práv založených na heterosexuálnej orientácii Anton Chromík a Jana Tutková.

Posledná zmienená povstala po pár rokoch z popola a je opäť v akcii. Najnovšie vyzýva k podpisovej mobilizácii, citujem: „Milí priatelia života a manželstva, znova sme pod paľbou. Ako tak sa nám po roku a pol podarilo zahrať do outu stratégiu na ochranu “ľudských práv” a už je tu nová stratégia rodovej rovnosti a jej akčný plán pre najbližšie roky! Prosím, ihneď podpíšte hromadnú pripomienku, aby sme aj tento nový dokument zmietli zo stola. Musíme ukázať ministerstvu a vláde, že občania sa ľahko zmobilizujú, keď ideológovia idú siahať na práva obyvateľstva a presadzujú homototalitné nadpráva menšiny.“

Lepší dôkaz o tom, na čom je v skutočnosti postavená „prorodinná“ polika na katolícky spôsob, hádam ani netreba. Preložené do reči sedliackeho rozumu, u nás takého populárneho, v svätom boji proti prijatiu zásadného ľudskoprávneho dokumentu ide iba o to odstaviť pár „buzerantov“ od prístupu k skutočnej občianskej rovnosti. A o to, aby sa ženy nemiešali do verejného života, ale sedeli doma pri hrncoch a deťoch, a namiesto do práce aby chodili iba do kostola a naspäť. Že aktívna žena Jana Tutková nie je práve príkladom týchto krásne pasívnych čností je zjavne vedľajšie.

Ale pozor, najnovší vietor z vatikánskych komnát k nám čerstvo zavial informácie, že katolícka cirkev nemusí byť až tak zaujatá proti legalizácii partnerstiev dvojíc rovnakého pohlavia, „ak tieto zväzky nebudú na rovnakej úrovni ako manželstvo“.

Ak by správy z Vatikánu neboli iba propagandou, ale skutočne novým smerovaním „mienkotvornej“ cirkvi, KDH, OĽaNO, Aliancia za rodinu, Konferencia biskupov Slovenska a ich novodobí apoštoli typu Tutková a Chromík budú zrejme musieť založiť novú Svätú stolicu. Prípadne pozvať na Slovensko nových misionárov z východu. Ponúkajú sa aktivisti z putinského Ruska či z Islamského štátu. Nemôžu predsa nechať len tak fakt, že sa Vatikán búri proti

Článok vyšiel v denníku Pravda.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.