Deti z lesbických rodín nie sú vítané na katolíckej škole

Podľa novín Los Angeles Times katolícka škola Ontario Christian School v kalifornskom Ontariu vyhodila žiačku, pretože dodatočne zistili, že ju vychováva lesbický pár.

14-ročnú žiačku vychováva jej biologická matka spolu s 22-ročnou lesbickou partnerkou. Tie sa starajú o ďalšie dve dievčatá vo veku 9 a 19 rokov. Vedenie školy rozhodlo, že toto rodinné prostredie “nezodpovedá kritériám školy”. Podľa ich kritérií musí aspoň jeden z rodičov viesť pozitívny život podľa kresťanských zásad”, ktorí sa vylučuje s praktikami ako napr. mimomanželské aféry alebo homosexuálnych vzťah. Vedenie školy v tomto duchu zaslalo vedenie školy rodine žiačky list zároveň so šekom za školné za pol roka.

O rodinnom pozadí vylúčenej žiačky vraj vedenie školy predtým nevedelo. Prišli naň, až keď žiačka spolu s kamarátkou dostali pokarhanie za správanie počas športového zápasu.

Žiačke neostávalo nič iné ako začať navštevovať štátnu školu.

Som zvedavá, či škola začne preverovať rodinné pozadie ostatných detí a povyhadzuje napr. aj deti z rodín “poškrvnených” mimomanželským vzťahom”, či rovno deti narodené mimo manželstva. A kde sa vedenie školy zastaví? Čo ak sa každý večer rodina pri jedle nebude modliť? Nebudú chcieť vrátiť školné aj týmto rodičom?

Podľa správy v Los Angeles Times z 23. 9. 2005 Christian School Expels Child of Lesbians spracovala a okomentovala Paula Jójart.

Originálny článok nájdete na www.latimes.com.

Zdroj: www.altera.sk

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.