Iniciatíva Inakosť oceňuje pozitívny prístup Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Na základe žiadosti Iniciatívy Inakosť o stretnutie s ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa 24. septembra 2007 uskutočnilo na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR stretnutie zástupcov Iniciatívy Inakosť so zástupcami ministerstva – Emíliou Kršíkovou, štátnou tajomníčkou a Vierou Hanulákovou, riaditeľkou Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí. Za Iniciatívu Inakosť sa na stretnutí zúčastnili predseda správnej rady Július Kolenič a člen správnej rady Ivo Slávka.

Predmetom stretnutia boli možnosti participácie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR pri odstraňovaní diskriminácie na základe sexuálnej orientácie v Slovenskej republike. Na rokovaní boli identifikované oblasti, v ktorých môže Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR aktívne prispieť k odstraňovaniu diskriminácie na základe sexuálnej orientácie.

Išlo o prvé oficiálne rokovanie hnutia obhajujúceho práva gejov a lesieb s ministerstvom v histórii Slovenskej republiky, ktoré Iniciatíva Inakosť považuje za prelomenie bariéry v tejto oblasti. Zástupcovia Iniciatívy Inakosť v tejto súvislosti oceňujú pozitívny prístup Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a jeho pripravenosť participovať na odstraňovaní diskriminácie na základe sexuálnej orientácie.

Na základe stretnutia Iniciatívy Inakosť s podpredsedom vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušanom Čaplovičom, ktoré sa uskutočnilo na jar tohto roku a dnešného stretnutia na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR, zástupcovia Iniciatívy Inakosť očakávajú, že v kontexte Európskeho roku rovnakých príležitostí pre všetkých 2007 – na ceste k spravodlivej spoločnosti, sa aj ostatné rezorty rovnako pozitívne a aktívne prihlásia k odstraňovaniu diskriminácie na základe sexuálnej orientácie v Slovenskej republike.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.