Sociálna sieť qpeople

POZNÁMKA: Sieť qpeople po rokoch fungovania, žiaľ, zanikla; redakcia článok na webe nechala z archívnych a dokumentačných dôvodov.

Aktivistická partička mladých ľudí (vznikla ako projekt Prvého lesbického združenia Museion s finančnou podporou Nadácie otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation) vás pozýva pripojiť sa k novej komunikačnej sieti qpeople, ktorú ako svoj samostatný projekt vytvorila Lydka. O čo ide? V skratke ide (ľudovo povedané) o slovensko-český teplý facebook:)).

Podrobnosti sa dozviete, ak budete čítať ďalej: Queer sieť qpeople vznikla s cieľom spojiť ľudí (nielen) slovenskej queer komunity a tým prispieť k jej oživeniu. Cieľom qpeople je stať sa centrom “virtuálneho” queer života, ktorý bude spájať ľudí, organizácie a atď., poskytovať informácie o dianí v queer komunite a napomáhať spolupráci medzi jednotlivcami, organizáciami.

Web qeople je sociálna sieť queer ľudí. (Vo význame informačných technológií je sociálnou sieťou najčastejšie nazývaná webová stránka, ktorá poskytuje priestor primárne pre zaznamenávanie sociálnych kontaktov ľudí zaregistrovaných v danej sieti, na základe daného vzťahu, vzťahov (priateľstvo, pracovné vzťahy a atď.). Najznámejšia sociálna sieť je napr. www.facebook.com.)

Sieť qpeople poskytuje komunikačný priestor pre lesby, gejov, bisexuálky, bisexuálov, transgender a ich kamarátky a kamarátov bez rozdielu pohlavia a sexuálnej orientácie.

Systém qpeople dokáže:
– spojiť sa so svojimi kamarátmi
– pozvať svojich kamarátov do qpeople
– spoznať nových ľudí z našej komunity
– všetko v slovenskom jazyku, vrátane registrácie
– vytvoriť vlastnú stránku/profil, kde môžete mať napr. vlastný blog, fotografie, videá, ostaní užívatelia vám môžu zanechať odkazy a atď.
– fórum
– jednoduchý chat
– poštu medzi členmi
– aktuálne queer informácie
– zoznam queer blogov s ich článkami
– linky na iné queer stránky
– zoznam udalostí, možnosť vytvárať udalosti, pozývať na ne členov siete, zaznamenávať, kto sa akcie zúčastní
– vytvárať skupiny; skupina má vlastnú stránku, kde sa môže prezentovať (výborná možnosť pre rôzne organizácie)
– qpeople je dynamický, ľahko prispôsobivý a svoje služby bude ďalej rozširovať
– qpeople beží pod projektom www.ning.com, kde je zaregistrovaných niekoľko 100 000 sociálnych sietí, tým poskytuje stabilnú a overenú technológiu, ktorá sa neustále rozvíja

Ako sa zaregistrovať a pripojiť sa ku qpeople:
– vyplniť registráciu a dotazník priamo na stránke http://qpeople.ning.com/ a počkat na schválenie administrátorom
– dostať pozývací mail od kamaráta/kamarátky, zaregistrovať sa, vyplniť dotazník a počkať na schválenie administrátorkou
– po schválení vám príde oznam o schválení na váš email
– je možné obdržať inštruktážne video ako sa pripojiť (žiadajte administrátorku siete)

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte administrátorku qpeople Lýdiu (24gingerzavinacgmail.com).

qpeople. Join & Enjoy! (Pridaj sa a bav sa:))

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.