Homonitor: Ľudí na Islande nezaujíma sexuálna, ale ekonomická orientácia ich premiérky

Redakcia Lesba.sk odporúča článok Andreja Matišáka z Pravdy (2. februára 2009) s názvom Islanďanov trápi kríza, nie lesbická Svätá Johanna.

Minn tími mun koma! To vyhlásila v roku 1994 Johanna Sigurdardottir, keď sa jej nepodarilo stať sa predsedníčkou Sociálnodemokratickej strany. Po islandsky to znamená – Môj čas príde. Fráza sa za 15 rokov stala bežnou súčasťou islandského jazyka. A Sigurdardottir sa teraz ako Terminátor, ktorý sľúbil, že sa vráti, dostáva na najvyššie politické priečky. Nová islandská premiérka je prvý človek v histórii, ktorý sa otvorene hlási k homosexuálnej orientácii a zároveň povedie vládu!

Islanďania však najmä dúfajú, že ich zachráni pre dosahom hospodárskej krízy, ktorá položila konzervatívnu vládu Geira Haardeho. Jej rodinný život ich príliš nezaujíma.

Celý článok si prečítajte na stránke denníka Pravda.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.