Seriál o sanfranciských lesbách po druhýkrát v Bratislave

Už najbližšiu sobotu budú mať lesby a spriatelené/spriatelení možnosť pozrieť si americký seriál o živote sanfranciských lesieb a ich priateliek/priateľov. Dokonca po druhýkrát…

Premietať začíname 24. apríla o 16.00 hod a keďže ide o maratón, končíme až keď to už bude na nevydržanie, keď to bude únavné alebo podľa individuálnych potrieb. -:))

K dispozícii je totiž 12 dielov, to je cca 12 teplých seriálových hodín:-)

Seriál je v angličtine, a keďže nie sú titulky, prečítajte si scenáre k jednotlivým častiam: http://thelwordsite.cellophanesun.com/transcripts.htm

Niekedy je písané slovo v cudzej reči dostupnejšie ako hovorené, tak verím, že to pomôže tým, ktorým hovorená angličtina robí ešte trochu problémy.

KDE: Cafe Barbaros, Vysoká ul, bývalá predajňa Roxy Music

KEDY: 24. apríla 2004 (sobota)

O KOĽKEJ: 16.00 hod.

DO KOĽKEJ: do odpadnutia

KTO: Vy/Ty/My

Organizuje a teší sa: Andrea Sváková (kontakt v redakcii na fabry@changenet.sk)

The L Word
(stručný obsah k pilotnému filmu)

Dej seriálu sa odohráva v slnečnom a zadzobanom San Franciscu, kde je núdza o málo vecí a preto sa môžeme sústrediť (rovnako ako scenáristka a režisérka seriálu) na sex, love a iné ľudskej duši bližšie hodnoty než je matéria.

Ktorá je ktorá?
Tina: So svojou partnerkou Bette stelesňujú, hoci miestami nudný, no v každom prípade takmer ideálny partnerský vzťah. Ich najväčším aktuálnym problémom je zohnať donora spermií, ktoré by prejavovali známky života trochu dlhšie než len po inseminačnú kliniku. Nový susedia, milujúca dvojica Tim [športový tréner] a Jenny [začínajúca spisovateľka] sú príjemnou zmenou na párty, ktorá sa koná u Tiny a Bette, ale zmena sa koná aj u Jenny a tým pádom neskôr [najprv na to musí prísť] aj u Tima po tom, čo je Jenny zvedená femme fatale seriálu, Marinou.
Alice: Bisexuálna novinárka, ktorá má vymakaný 3D systém, ktorý vám za pár sekúnd zistí, kto s kým [kedy] spal.
Dana: Ide v šlapajách Martiny Navrátilovej, prinajmenšom čo sa tenisovej kariéry týka, avšak slova comming out sa bojí viac než čert svätenej vody.
Jenny: Jenny je Jenny [pozri vyššie a nižšie]
Shane: „I don’t do relationships“ je heslo, na ktoré nezabudnete a ktoré bude Shane pravidelne pripomínať každej, ktorá si naivne myslí, že Shane zvládne vzťah. Spoznáte ju podľa účesu, ktorý je iný, podľa hlasu, ktorý je iný, podľa postoja, ktorý je iný a vôbec…spoznáte ju.
Marina: Majiteľka kaviarne, v ktorej sa stretáva cela vyššie spomínaná skupina žien a ich priateliek. Femme fatale so sexy prízvukom.

Ktorý je ktorý?
Tim : Tim miluje Jenny, ktorá nevie [kam z konopí a do ktorých konopí] Tim stelesňuje všetko, čo ma biely heterosexuálny muž mať: sila, krása, cool job, správna ješitnosť, morálka a ešte raz morálka.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.

Andrea Sváková

Posledné príspevky od Andrea Sváková (zobraziť všetko)