V bojnickom Hlbokom strašili cez víkend lesbické ježibaby

Cez víkend 16.4. až 18.4. obsadili chatu v Hlbokom pri Bojniciach všetky čarodejnice, bosorky, ježibaby, strigy a baby Jagy. Konala sa tam totiž už tradičná akcia združenia Altera pod názvom Zlet čarodejníc.

Od piatka rána postupne prichádzali dievčatá z rôznych kútov Slovenska, až sa nás nakoniec zlietlo okolo 25 kusov:-) plus traja bosorácki psíkovia. Na piatkový večer bola naplánovaná opekačka, lenže naše plány začal mariť dáždik, ktorý sa nemilosrdne spustil okolo 15-tej hodiny (ako som sa neskôr dozvedela, aj dážď vraj patrí k tradičným sprievodným javom tejto akcie). Na dobrej atmosfére to však vôbec neubralo. Čas sme využili na veselý pokec
a vzájomné spoznávanie sa.

Podvečer sa našťastie počasie umúdrilo a my sme si začali chystať špekáčiky, vínko a niektoré dobrovoľníčky sa vybrali nazbierať drevo na vatru do neďalekého lesíka, a opekačka sa mohla začať! Bol to vydarený večer, ktorý
pokračoval diskotékou, ba niektoré “čarodejky” nám nadránom po dobrom vínku a pivečku predviedli aj svoje “spevácke umenie”, vďaka čomu sme si dobre prevetrali pľúca smiechom. Boli fakt podarené;o)

Sobota sa už niesla aj v mierne športovom duchu – niektoré dievčatá si vyskúšali svoje schopnosti v pingpongu. Bolo sa skutočne na čo pozerať! Dievčatá nám bez problémov predviedli s pingpongovými raketkami tenis, skvoš ba aj bedminton, takže aj milovníčky týchto športov si počas zápasu prišli na svoje;o) Poobedie ďalej pokračovalo tzv. úvodom do witch studies, čiže bosoráckych štúdií, na ktorých sme si vypočuli zaujímavú prednášku v podaní hlavnej bosoráčky Silvii. Počas prednášky nás nechtiac zabával svojim “samostatným vystúpením” aj psík Bodka, ktorá nám s radosťou v strede izby predvádzala svoje “číslo” obtierania sa o koberec a váľania sa na chrbte :o) Záver prednášky sme si spestrili diskusiou a niektoré baby Jagy sa s nadšením pustili do vyrábania plastelínových figúriek a rôznych podivných kreatúr…

Ďalším zaujímavým programom na sobotňajší večer bol vedomostný kvíz (pre niektoré aj nevedomostný %)), ktorý bol zameraný na otázky, týkajúce sa lesbickej kultúry a lesbického života. Motiváciou nám bola hlavná cena pre víťazku – fľaša šampanského, ale hlavne vedomie, že posledné družstvo bude musieť predvádzať striptíz!!!

Vytvorili sme teda 4 družstvá a začalo sa súťažiť. Otázky boli miestami dosť namáhavé, ale aj napriek tomu sa ozývali výbuchy smiechu – hlavne pri čítaní niektorých kurióznych odpovedí. Srandy bolo aj tentokrát nemálo! Najlepšie si viedlo družstvo Zmrdu zdar, ktoré vyfúklo šampanské spred nosa družstvu Diferent (ale bolo to len o málo). Na treťom mieste skončilo družstvo Štetiek, ktoré si len tak-tak udržalo medailovú pozíciu (fakt len o chlp) pred štvrtým
družstvom lesieb (vraj pod mojim vedením, to bol teda nápad!), ktoré nebolo moc vo forme, no aj napriek tomu si myslím, že aj keď odpovede boli viacej než menej nesprávne, ale stáli za to… A okrem toho sme mali aj najväčší potlesk:o))

P.S. Ten striptíz sa z “organizačných” dôvodov preložil na neurčito..%)) No, nie že by sme sa hanbili, veď sme tam boli iba dievčatá;o))

Vyvrcholením sobotného večera bola opäť diskotéka, vraj až do štvrtej ráno…

Nedeľa sa už niesla v znamení odchodu. Po výdatnom obede sme si pobalili veci a po príjemnom a veselom víkende obohatené o nové zážitky a kamarátky sme sa začali lúčiť a postupne rozchádzať s nádejou, že sa čoskoro znovu stretneme na podobnej akcii!

aďa

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.