Mušková chce zakázať ovplyvňovanie sexuálnej orientácie na školách

Zakázať zákonom ovplyvňovanie sexuálnej orientácie na školách chce poslankyňa Ľudmila Mušková (ĽS-HZDS). Pri prerokovávaní antidiskriminačného zákona predložila návrh zmeny v zákone o stredných školách.

Podľa Muškovej návrhu na školách „nie je povolené ovplyvňovanie sexuálnej orientácie, ktorá je v rozpore s ľudskou dôstojnosťou a tradičnými hodnotami európskej kultúry“.

Zároveň Mušková chce dať do zákona zákaz v školách a školských zariadeniach nabádať k rasovej a etnickej nenávisti a náboženskej a národnostnej neznášanlivosti. Zakázané je aj podnecovanie ku xenofóbii. Cieľom takéhoto ustanovenia je podľa Muškovej morálna a mravná ochrana žiakov a študentov.

Minister spravodlivosti Daniel Lipšic sa vyslovil proti pozmeňujúcemu návrhu zo spoločnej správy, ktorý by mal zabezpečiť pozitívnu diskrimináciu na základe rasového alebo etnického pôvodu. Pozitívna diskriminácia nie je podľa Lipšica spravodlivá a zvýhodnenie je v rozpore s jedinečnosťou každej osoby. Prináša aj viac napätia do spoločnosti. Minister spravodlivosti dodal, že odmieta diskrimináciu, či ju nazveme pozitívnou alebo negatívnou.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.