Veriaci gejovia a lesbické ženy, nenechajte sa liečiť!

Existuje zdravá alternatíva: sebaprijatie… V Západnej Európe už viac než 20 rokov funguje organizácia Európske fórum kresťanských skupín gejov a lesbických žien, ktorá združuje 38 skupín zo 16 krajín. Aj vďaka trpezlivej a húževnatej práci týchto skupín sa situácia s prijatím homosexuálov v rámci cirkví na Západe neustále zlepšuje.

V Západnej Európe už ľudia pochopili, že tzv. „liečba“ homosexuálov nielenže nie je možná, ale navyše spôsobuje (často nenapraviteľné) škody na psychike liečených ľudí. Aj z tohto dôvodu je napr. v Nórsku v dnešnej dobe liečba homosexuality zákonom zakázaná. Istá nórska organizácia, ktorá sa tajne snažila homosexuálov liečiť a využívala na to štátne peniaze, ich po odhalení tejto skutočnosti musela vrátiť do štátnej pokladnice!

V Západnej Európe už dlhšiu dobu postupne zanikajú organizácie, združujúce homosexuálov, ktorí sa chceli vyliečiť (Exodus International, Living Waters a pod.), a namiesto nich vznikajú skupiny, ktoré sa snažia pomôcť bývalým členom týchto organizácií v prijatí vlastnej homosexuality a v napĺňajúcom vzťahu s Bohom (Zwischenraum a pod.).

Aj na Slovensku žijú ľudia, ktorí majú bohaté kontakty s týmito skupinami. Radi Vám pomôžeme nájsť zdravú alternatívu k tzv. „vyliečeniu sa z homosexuality“, ktoré je veľmi klamnou skutočnosťou, prinášajúcou oveľa väčšie trápenie, než samotná homosexualita.

Skontaktujte sa s nami prostredníctvom adresy: pobox.sk alebo si pozrite webstránky, ktoré Vám odporúčame:

Európske fórum kresťanských skupín gejov a lesbických žien:
www.lgcm.org.uk/html/euroforum.htm <http://www.lgcm.org.uk/html/euroforum.htm> (v angličtine)

Zwischenraum:
www.zwischenraum.net <http://www.zwischenraum.net> (v nemčine)

Courage:
www.courage.org.uk <http://www.courage.org.uk> (v angličtine)

Accepting Evangelicals:
www.acceptingevangelicals.org <http://www.acceptingevangelicals.org> (v angličtine)

Inclusive Church:
www.inclusivechurch.net <http://www.inclusivechurch.net> (v angličtine)

Evangelicals Concerned (New York):
www.ecinc.org <http://www.ecinc.org> (v angličtine)

Evangelicals Concerned, Western Region:
www.ecwr.org <http://www.ecwr.org> (v angličtine)

Berith:
www.republika.pl/berithprzymierze/index.html <http://www.republika.pl/berithprzymierze/index.html> (v poľštine)

Do pozornosti Vám odporúčame aj prvú slovenskú knihu rozsiahlo a poctivo mapujúcu rôzne pohľady na otázku homosexuality a kresťanskej viery: Mária Ščepková: Homosexualita, cesta sebatranscendencie? Krátka štúdia o kresťanskom prístupe k realite homosexuálnej orientácie. (Vydalo Vydavateľstvo Oto Németh, Bratislava, 2002)

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.