Iniciatíva Inakosť bude zbierať podpisy na antifašistickom happeningu

Pozývame všetkých na stretnutie (nielen) s aktivistkami a aktivistami Iniciatívy Inakosť na antifašisitický happening občianskeho združenia Ľudia proti rasizmu v pondelok 8. mája 2006 od 13. do 21. hod. na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke.

Ľudia proti rasizmu a Kultúrne zariadenia Petržalky v spolupráci s Agentúrou Pohoda a divadlom Aréna organizujú Antifašistický happening pri príležitosti 8. mája – Dňa víťazstva nad fašizmom.

“Cieľom podujatia je pripomenúť si všetky obete fašizmu od druhej svetovej vojny až do dnešných dní a poukázať na stálu aktuálnosť významu víťazstva nad fašizmom aj v súčasnosti,” hovorí Daniel Milo, predseda občianskeho združenia Ľudia proti rasizmu.

“Slováci pomohli poraziť fašizmus v druhej svetovej vojne, no pohrobkovia fašizmu, vyznávajúci zvrátené idey neonacizmu a rasizmu tu žijú ďalej a pochodujú vo svojich uniformách po uliciach našich miest. Tisíce neonacistov rozširujú svoju propagandu, mrzačia a zabíjajú ľudí na uliciach. Preto je potrebné nezabudnúť na odkaz boja proti fašizmu, na obete ktoré má na svedomí a zabrániť jeho návratu v akejkoľvek podobe,” dodáva

Celá akcia bude mať multimediálny charakter; jej hlavnou časťou je séria hudobných vystúpení týchto kapiel Kokavakere Lavutara, Věra Bílá, Katka Korček, Cliche, Oľga Záblacká and band, Stanaz, Black P., Thierry and friends a Presburger klezmer band.

Významnou súčasťou podujatia je Pochod na pamiatku obetí fašizmu o 17:30 – spomienková akcia obetiam rasovej, fašistickej, xenofóbnej a inej neznášanlivosti – s prejavmi pri pamätníku obetiam holocaustu.

Súčasťou podujatia je vernisáž Výstavy Tolerancia nás spája v Divadle Aréna, ktorá ma za cieľ poskytnúť iný pohľad na menšiny žijúce na Slovensku. Realizácia výstavy bola podporená Ministerstvom kultury.

V Divadle Aréna sa uskutoční o 20:30 mimoriadne predstavenie hry Tiso za polovičné vstupné.

Súčasťou podujatia budú aj atrakcie ako Tattoo & image štúdio, fireshow Anta Agni, žonglovanie – workshop, čajovňa, chillout, infostánky o ľudských právach, stánky s ochutnávkou etnických jedál atp.

Na akcii bude mať svoj infostánok aj Iniciatíva Inakosť, ktorá aj na tomto podujatí bude zbierať podpisy pod petíciu na podporu prijatia zákona o životnom partnerstve.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.