Iniciatíva Inakosť dostala pozvanie do parlamentu

Iniciatíva Inakosť dostala pozvanie do parlamentného výboru NR SR pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien.

Zástupcovia Iniciatívy Inakosť sa zúčastnia zasadnutia parlamentného výboru dňa 12. júna 2007 s predpokladaným začiatkom o 12,30 hod., kde predložia výboru svoje hodnotenie doterajšieho priebehu Európskeho roka rovnakých príležitostí pre všetkých 2007 a budú výbor informovať o možnostiach spolupráce pri odstraňovaní diskriminácie gejov a lesieb v spoločnosti a pri realizácii krokov na prijatie zákona o životnom partnerstve dvoch osôb rovnakého pohlavia.

Iniciatíva Inakosť víta ústretový krok zo strany parlamentného výboru NR SR pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien a verí, že ide o reálny záujem tohto výboru riešiť znevýhodnené postavenie párov rovnakého pohlavia v našom právnom poriadku a že výbor bude aj v ďalšom období spolupracovať s Iniciatívou Inakosť pri odstraňovaní diskriminácie gejov a lesieb na Slovensku.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.