Gay Pride alias Dúhový Pride – tento rok aj na Slovensku

22. mája 2010 sa v Bratislave uskutoční Dúhový Pride – pochod za ľudské práva neheterosexuálnych ľudí, za naše spoločenské a politické zrovnoprávnenie. Dúhový Pride, nadväzujúc na predchádzajúce menšie pochody a demonštrácie gejov a lesieb u nás, je prvou akciou svojho druhu na Slovensku, ktoré je poslednou krajinou EÚ, kde sa podujatie typu Gay Pride, ako sa deje inde vo svete, zatiaľ nekonalo. 

„Dúhový PRIDE Bratislava 2010 je ďalším dôležitým krokom k zviditeľneniu gejov a lesieb vo verejnom priestore. PRIDE je oslavou toho, kým sme, našich identít, našej prítomnosti a občianskej participácie v slovenskej spoločnosti. PRIDE je zároveň pochodom za skutočné zrovnoprávnenie queer ľudí komplexným spôsobom, ktorý by sprístupnil inštitút manželstva i pre páry rovnakého pohlavia, spolu s možnosťou adopcií a služieb asistovanej reprodukcie,“ vysvetľuje víziu Dúhového PRIDE Bratislava 2010 Romana Schlesinger, hovorkyňa a PR manažérka podujatia.

Dúhový PRIDE má ambíciu byť najviditeľnejšou a najväčšou akciou gejov, lesieb, bi, trangender a intersex ľudí v histórii Slovenska, s podporou a osobnou účasťou zahraničných hostí, osobností kultúrneho a spoločenského života a zástupcov a zástupkýň neheterosexuálnych komunít z celej Európskej únie. Akcia je určená nielen gejom a lesbám, ale i väčšinovej spoločnosti a všetkým, ktorým nie sú cudzie hodnoty otvorenej spoločnosti a koncept ľudských práv pre všetkých. Okrem pochodu v centre Bratislavy sa uskutoční aj koncert a viaceré rôznorodé sprievodné akcie.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Queer Leaders Forum (QLF) je občianske združenie, ktorého vznik iniciovalo Prvé lesbické združenie Museion vytvorením a následnou transformáciou časti rovnomennej neformálnej skupiny mladých aktivistov a aktivistiek slovenskej LGBTQ (lesbian-gay-bisexual-transgender-queer) komunity.