Diskusia a výstava: LGBTI ľudia v športe

Pozývame vás na diskusiu LGBTI ľudia v športe. Diskusie sa zúčastnia Dagmar Tauferová, zlatá medailistka v hode diskom a vrhu guľou z Gay Games V. v Amsterdame 1998, Marcela Spiššáková a Lýdia Hanusková z turistického klubu QueerPoint, Ľubomír Lábaj zástupca LGBTI športového klubu Lotosové kvety a Andrej Kuruc z Iniciatívy Inakosť, ktorý bude diskusiu aj moderovať. Akcia sa koná 15. 4. 2013 o 18 hod. v Open Gallery (Nadácia otvorenej spoločnosti, Baštová 5, Bratislava).

Budeme sa zaoberať otázkami ako prečo je téma LGBTI ľudí v športe na Slovensku tabu, či je v slovenskom športe homofóbia a transfóbia, čo sú to Gay Games a aká je na nich atmosféra, či majú šancu na Slovensku LGBTI športové kluby. A celé to bude okorenené osobnými skúsenosťami diskutujúcich so športom.

Diskusia je zároveň spojená s otvorením výstavy pod názvom Proti pravidlám – gejovia a lesby v športe, ktorú pripravila Európska športová federácia gejov a lesieb (EGLSF) v roku 2009. Jej cieľom je pomôcť odstrániť tabu pokiaľ ide o homosexuálnu orientáciu v športe a upozorniť na rôzne formy diskriminácie LGBTI ľudí v športe. Výstava vás prevedie históriou LGBTI ľudí v športe a predstaví známych LGBTI športovcov a športovkyne, ktorí a ktoré pôsobili a pôsobia v profesionálnom športe.

Výstava potrvá od 15.4.2013 (pondelok) do 26.4.2013 (piatok)
Po –Pia 16:00 – 19:00
So – Ne 14:00 – 17:00

Organizátori: FairPlay-VIDC (Rakúsko), Ľudia Proti Rasizmu (Slovensko)
Partneri: Iniciatíva Inakosť, športový klub Lotosové kvety, Nadácia otvorenej spoločnosti

Diskusia a výstava sa realizuje v rámci projektu Football for equality II – Tackling homophobia and racism with focus on Central and Eastern Europe a je čiastočne spolufinancovaná Európskou komisiou (DG Spravodlivosť) v rámci programu Základné práva a občianstvo.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.