Na Filmovom festivale inakosti premietnu snímku Život Adele

V bratislavskom Kine Lumiere sa 23. až 27. októbra uskutoční siedmy ročník Filmového festivalu inakosti (FFi) zameraného na snímky s LGBTI tematikou. Program podujatia aj tento rok ponúkne niekoľko oceňovaných titulov vrátane víťazného filmu tohtoročného Medzinárodného filmového festivalu v Cannes, ktorým je dráma Život Adele (2013) režiséra Abdellatifa Kechicha.

Okrem toho premietnu napríklad aj americkú komédiu Gayby (2012) Jonathana Liseckého alebo poľskú drámu V mene… (2013) Małgorzaty Szumowskej.

“Každý rok sa snažíme zostaviť čo najpestrejší program, ktorý zodpovedá rozmanitosti životných skúseností LGBTI ľudí a zároveň reflektuje aktuálne dianie vo svetovej kinematografii. Veríme, že viac než 20 filmových predstavení opäť pootvorí dvierka do sveta spoznávania odlišností a rozpoznávania podobností,” uviedla riaditeľka festivalu Zita Hosszúová.

Program festivalu budú okrem filmov tvoriť aj prednášky a diskusie, na ktorých vystúpia pozvaní odborníci a odborníčky. Patrónmi festivalu sú opäť herečka Zuzana Kronerová a herec Richard Stanke, záštitu nad ním prebral minister spravodlivosti Tomáš Borec, predseda Výboru pre práva LGBTI osôb.

Tento ročník FFi sa realizuje aj v rámci projektu Dúhový rok, ktorého cieľom je zmiernenie homofóbie a zlepšenie spoločenskej akceptácie LGBTI ľudí na Slovensku.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.