Teplý mačkopes

Tak rodina bude na Slovensku možno chránená aj ústavou. Konečne! Predpokladám, že po tom, čo parlament odhlasuje manželstvo muža a ženy ako ústavnú výsadu jednej časti obyvateľstva (čo bude iste samo osebe ústavným javom), zlepší sa aj kvalita života rodín

Tak rodina bude na Slovensku možno chránená aj ústavou. Konečne! Predpokladám, že po tom, čo parlament odhlasuje manželstvo muža a ženy ako ústavnú výsadu jednej časti obyvateľstva (čo bude iste samo osebe ústavným javom), zlepší sa aj kvalita života rodín. Vrátane rómskych. Vyprázdnia sa detské domovy, násilie páchané na ženách a deťoch sa stane minulosťou, alkohol viac nebude majstrom. Seniori opustia domovy dôchodcov a vrátia sa k svojim deťom. Všetci budú mať prácu či vhodné podmienky na malé rodinné podnikanie alebo budú mať aspoň dostatok prostriedkov na dôstojný (rodinný) život.

Pravda, reč je tu iba o tých správnych rodinách. Určite nie o teplých. Lebo gejovia a lesby, hoci aj vyšli z tradičného rodinného prostredia, rodinu celkom určite nedokážu vytvoriť. Ak niekto nevytiahne päty z postele, ako by mohol mať čas na rodinu? Aspoň takto to vidia slovenskí konzervatívni politici, časť sociálnej demokracie nevynímajúc. Pozoruhodné je, že LGBTI ľudia popri samom sexovaní stíhajú chodiť do práce a vytvárať hodnoty pre celú spoločnosť. Alebo máme niekde v štátnom rozpočte kolónku „LGBTI sebe“?

Smer-SD je mimoriadne konzistentnou stranou, pokiaľ ide o pragmatizmus v hľadaní politických partnerov a získavaní volebných hlasov. Prím hrajú politické hry a handlovanie v štýle: Ja tebe odhlasujem jedno, ty mne druhé. A hoci je to v politike tak, fér voči ľuďom to nie je. Zvlášť nie voči komunitám, ktoré vzhľadom na svoju menšinovosť nikdy nezískajú šancu rozhodovať samy o sebe. Vždy budú odkázané na dobrú vôľu alebo svojvôľu väčšiny. Práve preto platí, že kvalita demokratického štátu sa meria kvalitou života jeho menšín.

Pred štyrmi rokmi dnešný predseda vlády a prípadný zajtrajší prezident vyhlásil: „Keby som mal urobiť zoznam tém podľa dôležitosti so 74-tisíc bodmi, téma zákona o registrovanom partnerstve sa tam nedostane.“ Je dosť možné, že práve hodením manželskej žaby do ústavného hrnca sa premiér konečne prepracoval k bodu číslo 74 001.

Registrované partnerstvo nie je manželstvo, takže by sa ho ústavná ochrana síce netýkala, ale ani by ho nevylučovala. Registrovaný mačkopes by teda mohol niesť všetky znaky manželstva, akurát by sa neuzatváral v kostole pred Bohom, ale na úrade pred štátnym úradníkom. A ako-tak spokojní by boli aj LGBTI ľudia, aj konzervatívci. Samozrejme, ak by im naozaj šlo o dobro rodín, nie o bezobsažné farizejské moralizovanie s chlipnými predstavami na pozadí.

A hoci majú politickí marketéri Smeru volebné počty v malíčku, v prípade LGBTI ľudí sa nie a nie naučiť počítať. Pritom prinajmenšom od čias, keď Richard Sulík potopil túžby LGBTI voličov v mori pragmatizmu (odplata ho za to neminula), čaká teplá komunita, komu pridelí svoje politické body a komu venuje svoju nezanedbateľnú voličskú priazeň. Robert Fico a Smer držia vďaka väčšine v parlamente šťastné číslo 74 001 vo svojich rukách už tretí rok. A ešte stále majú čas pomôcť nielen sebe.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.