Gay agenda odhalená

Nie, výraz gay agenda a ani námet na tento článok som si nevymyslela sama. Inšpiroval ma kolega aktivista, novinár a ocko LZ Granderson zo Spojených štátov. A hoci som sa s ním nikdy nestretla, obratom sa stal sa mojím pokrvným bratom.

Jeho vystúpenie na TED-exe v Michigane z roku 2012 som na Youtube sledovala s gogoľovským smiechom. A rozhodla som sa, že aj ja – priamo tu a teraz – konečne odhalím, čo to tá obávaná gay agenda je.

Ráno vstanem a – pokračovanie poznáte všetci a všetky, aj bratia a sestry v Kristu, predpokladám. Hneď po rannej hygiene, ešte skôr ako začnem do sveta šíriť gay agendu, prichystám kocúrovi raňajky, inak by som oňho všade zakopávala. Po jeho raňajkách prichádza na rad moja káva a duchovný rituál, ktorý by mi čo do úprimnosti možno závidel nejeden boží muž.

Ranné správy, kedysi novinové, dnes televízne. Šťastná to žena – ja – pracuje doma, takže rozvrh pokračuje mimoriadne ústretovo voči môjmu kultúrnemu vyžitiu. Jeden môj priateľ ma na starnúce kolená naučil hneď ráno čítať. Aspoň polhodinku. Beletriu, odborné texty, časopis – čokoľvek, na čo si počas dňa nenájdete čas a večer energiu. Gay agenda v poradí.

Čo nasleduje potom? Pozor, aby niekto nezabudol zavrieť ústa. Prichádza totiž hlavná náplň dňa. Práca. Nie, nie pre Sorosa. Na dane. A sčasti aj pre seba. Priznávam sa bez mučenia: ak by mojou motiváciou pracovať mali byť iba dane pre SR, ostanem pri tom čítaní. Gay agenda kľačí v kúte, hoci moja osobná misia na sociálnej sieti má k nej naozaj blízko.

Počas dňa zvyknem aj jesť, v ostatnom čase dokonca každú hodinu – dve. Strážim si totiž hmotnosť. Asi to vyzerá ako oxymoron – riešiť zbytočné kilá častým jedením – ale nie je. Možno o tom napíšem motivačnú knihu. Určite v nej nebudú chýbať rady, ako skončiť s cigaretkou či pivkom, ako naopak začať s behom, ako sa vysporiadať s náhlymi ukazovateľmi starnutia a ako… a opäť som zabudla riešiť gay agendu.

Keď absolvujem prvé pracovné povinnosti, šírenie svojho dobrého mena na sociálnej sieti, rozhovory alebo stretnutia pracovné i súkromné, hlbokomyseľné dišputy s kocúrom a bežné domáce povinnosti, nasleduje práca druhá. Tento raz mierne fyzického charakteru a navyše mimo domova, spojená s aspoň hodinovou vychádzkou (behom) či fotením.

Vonku je odrazu tma a to je aj v mojom svete jasné znamenie, že je večer. Čas na fotky, ktorými teším seba a azda aj ďalších ľudí. Chvíle pri telke, na Facebooku. Oddych. Gay agenda totálne nedotknutá.

Môj americký kolega svoje vystúpenie na TED-exe vypointoval Ústavou Spojených štátov. Vážení otcovia jeho vlasti v nej písali o rovnosti pre všetkých. A LZ Granderson odrazu pochopil. Synonymom záhadnej gay agenda je rovnosť.

Žiaľ, ja sa našou ústavou ako dobrou sudičkou rovnosti na Slovensku oháňať nemôžem. Ale celkom určite viem, že na zlé otázky neexistujú správne odpovede. Takže už tušíte, že v sobotu 7. februára nikam nejdem. NJDM. Nechoďte ani vy; nechajte o mne rozhodovať mňa.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.