Keby aspoň mlčali

Niežeby to problémom pomohlo, ale mlčať je niekedy naozaj zlato. Keď sa v téme ľudských práv spoja šéf vládneho kabinetu, ktorý sa už dlhé roky vydáva za sociálneho demokrata, s menšinovým politikom, ktorý sa hrdí nálepkou tolerancie, a tvrdým katolíckym nacionalistom, maskovaným za kultivovaného seriózneho politika, ich spoločný kánon je na míle vzdialený hodnotám geopolitického útvaru, ktorému momentálne šéfujú.

Vždy, keď premýšľam nad tým, prečo politici radšej šíria zlo ako dobro, zvlášť ak ich to dobro nič nestojí, vychádza mi z toho, že to nielenže nie sú dobrí politici, ale ani dobrí ľudia. Veď konať dobro je okrem uplatňovania kresťanských hodnôt, ku ktorým sa Robert Fico, Béla Bugár i Andrej Danko tak vehementne hlásia, zároveň i príjemné pre všetky zúčastnené strany.

Je dobrým zvykom, a to najmä v krajinách, ktoré sa nemajú čím hrdiť, pokiaľ ide o postoj k menšinám vrátane tej „gay“, že zahraničné ambasády pokrokových štátov počas konania LGBTI demonštrácií podporia myšlienky rovnosti aj tým, že na priečelia svojich budov zavesia dúhové zástavy. Tie zaviali aj na troch desiatkach veľvyslanectiev počas budapeštianskeho pochodu, medzi nimi aj na slovenskej ambasáde. V teplej komunite u nás to pred dvoma mesiacmi vzbudilo úctu i nadšenie. Nie tak v komunite „kresťanských“ politikov. Premiér Fico sa vyjadril, že dúhová vlajka na našom veľvyslanectve je neprijateľná. Argumentoval pritom humorným vyhlásením, že „Slovenská republika je demokratická krajina, ktorá nie je viazaná na žiadnu ideológiu, náboženstvo a ani nepreferuje žiadne skupiny obyvateľov“.

Celý komentár si môžete prečítať na stránkach denníka Pravda.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.