Maďarič kritizoval STV, že neinformovala o incidente počas návštevy

Podpredseda Rady Slovenskej televízie (STV) Marek Maďarič na dnešnom zasadnutí rady kritizoval, že STV vo svojom spravodajstve neinformovala počas návštevy pápeža Jána Pavla II. o demonštrácii Občianskej iniciatívy Povedz to nahlas – Nie klerikalizácii Slovenska.

Aktivisti protestovali proti návšteve pontifika 11. septembra po jeho prílete na bratislavské letisko. Verejnoprávna televízia by mala prinášať kompletné informácie, ktoré sú súčasťou takejto udalosti, povedal pre TASR Maďarič. Nejde tu pritom podľa neho o znevažovanie pápeža. Viacerí členovia Rady STV ocenili prácu zamestnancov STV, ktorí sa podieľali na zabezpečení prenosov počas štvordňovej návštevy Jána Pavla II. na Slovensku.

Rada STV vzala na vedomie aj správu o hospodárení STV za prvý polrok 2003. Maďarič pripomenul ústrednému riaditeľov STV Richardovi Rybníčkovi jeho sľub z 23. júna predložiť Rade STV podrobný zámer sťahovania z výškovej budovy, ako aj písomné rozhodnutie o tomto kroku. Riaditeľ tak podľa Maďariča neurobil, hoci sa už začala prvá etapa sťahovania.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.