Nevinný Green, nevinný Palko, nevinná nenávisť

Keby Palko nebol nebezpečný, pretože má moc, bol by na smiech. Už opäť táral do sveta svoje nenávistné pravdy o politicky zneužitom úbožiakovi Greenovi, ktorý trestnoprávne doplatil na to, že sa odvážil prezentovať svoj nepopulárny názor na verejnom mieste.

Pripomeniem, že švédsky pastor v jednej zo svojich kázní označil homosexualitu za rakovinový nádor spoločnosti. Švédsky súd sa mu za jeho neohrozenú občiansku otvorenosť exemplárne pomstil mesačným väzením. Chudák pastor disident. Musí bojovať proti socialistickej totalite ľudských práv…

A náš odvážny minister Palko sa zastáva jeho ľudského práva na slobodu prejavu. Pred poslancami branno-bezpečnostého výboru NR SR úlisne zmiernil svoje ťaženie proti občanom „vlastného“ štátu a uviedol, že diskusia na túto tému vznikla na základe nedorozumenia, resp. nedokonalého poznania Greenových výrokov. Dokonca priniesol poslancom ich preklad.

Neviem, ako sa prekladom dá zmierniť Greenov diskriminačný prejav, plný homofóbnej neznášanlivosti. Neviem, ako sa dá farizejstvom zmierniť Palkov strach z homosexuálov, ktorý mocensky transformuje na politickú kartu – lov na voličov obdobne vystrašených a nenávidiacich všetko iné ako je tzv. norma – vedome tým zneužívajúc svoje postavenie, svoju moc na podnecovanie nenávisti jednej časti občanov voči inej.

Palko tiež na výbore veľmi prezieravo poznamenal, že by bola situácia iná, ak by Green urážal priamo konkrétneho človeka za jeho sexuálnu orientáciu. Takáto falošnosť sa snáď dá študovať len vatikánskej univerzite (ne)ľudských práv. Už ma otravuje katolícke vymývanie mozgov, že nepraktikovaná homosexualita je vlastne v poriadku, čo v preklade znamená, že s nikým nespiaci frustrovaný homosexuál je v poriadku, ale živý človek, ktorý žije a spí (vážení priatelia, áno, aj to) s tým, ku komu cíti psychickú a fyzickú náklonnosť, nikomu tým neubližujúc a sebe doprajúc vnútorne naplnený spokojný život (aké nechutné, amen!) – to už v poriadku nie je.

Homosexulita je živá, pomerne bohato medzi ľuďmi (aj katolíkmi, pán Palko) rozšírená alternatíva citového a fyzického prežívania kvalitného života. Alternatíva tzv. majoritnej heterosexuálnej norme. Niekedy si dovolím o tej väčšine pochybovať, toľko poznám gejov a lesieb zo všetkých vekových a sociálnych vrstiev, ale to je na inú debatu…

Je asi veľmi nepríjemné vykúkať z temna kukly svojej nudnej sutany na ľudí, ktorí sa odmietajú znormovať, ktorí odmietajú prijať nezmyselné panormy za svoje a podriadiť sa tak vôli (čítaj zlovôli) pánskych huncútov aj napriek tomu, že im to v bežnom živote môže prinášať často nemalé problémy. Zato dane, ó, to áno. Prirodzene, dane platiť láskavo dovolené. Odovzdaj desiatok, a makaj. A drž hubu a krok. A k tomu bezdôvodne bič. Bez medu.

Vďaka, páni a dámy, za vašu majoritnú ponuku. Ďakujem, nie. Som šťastná vo svojej inakosti už preto, že sa nepodobám Palkovcom, Lipšicovcom, Čarnogurským, Hrušovským, Záborským, Slotom a im podobným nositeľom jediných správnych myšlienok a správneho života. Vďaka, že nie som ako oni/ony. Nemohla by som sa na seba pozrieť do zrkadla bez nevoľnosti v žalúdku.

Už zase som osobná, emociálna a nepríjemná. To sa ale len trápne opakujem po pánovi Palkovi – s tým rozdielom, že to neskrývam pod rúšku záchrany sveta pred rakovinou. Som osobná, pretože vnímam veľmi osobne nebezpečné ďalšie Palkove tvrdenie, že homosexualita je problém a riešením nie je podľa neho tváriť sa, že to tak nie je.

Neviem, kam až môže Palko a jeho druhovia vo svojom svätom boji proti akejkoľvek inakosti zájsť, neviem, kam až môže dosiahnuť ich moc a aké môže mať následky… Jedno viem určite. Mám týchto kecov už plné zuby. A začínam sa báť… Po rokoch sa opäť začínam báť.

Palko zatiaľ totiž povedal len A – homosexualita je problém, treba ho riešiť. Kde je a aké bude B? Ako riešiť tento problém? Vyhostením na ľudožrútmi obývaný ostrov? Tretnými postihmi? Charitou, keď sa s nami budú verní katolíci/katolíčky, budúci svätci, ženiť a vydávať, aby nás zachránili pred sírou pekelnou? Blázincami? Koncentrákmi? Plynovými komorami? Odtiaľ už ale nebudeme môcť platiť dane…

Autorka je lesbická politická aktivistka

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.