Noc Čarodejníc – multimediálna párty o ženských právach

Konconovembrová celonočná multimediálna párty o ženských právach s priliehavým názvom Noc čarodejníc bude mať všetko, čo má skvelá akcia mať.

Hudobný zážitok
Po vyše roku vystúpi na Slovensku fenomenálna IVA BITTOVÁ ako hlavná headlinerka a ešte k tomu s osobitým programom v doporovode DJ JAVASa (spoločný program bude na novom CD Ivy Bittovej). K tomu ďalšia dávka špecialít – pražské ženské kvarteto STILLKNOX – študovaných konzervatoristiek s razantým punkovým nástupom. K tomu slovenské objavy – ženské rockové kapely THE ANSWER z Trnavy a DOLLYS z Prešova. Mix štýlov a hviezd dopĺňajú známa česká dídžejka BABE LN ktorá si ako bonus so sebou vezme MC PRINCESS a druhá djská špička z Česka IM CYBER. Program na hlavnom pódiu ukončí DJka ESTER s pokrokovym house/tech/tribalom obohatenym jazzom ci latinom. K tomu ešte druhý, prevažne dnb floor s hrajúcou modelkou – Djkou GRUSHKOU, k tomu hosťkou z Rakúska Djka RESIST. Kvarteto žien od mixpultov uzavrie bratislavská dnb princezná Djka KIARA v doprovode s MC GAHIRA a z východu Djka ANELMA.

Poctivo multimediálna
Počas noci nás bude sprevádzať hudba, vjing, filmy, fireshow, výstavy, divadlo, infoshopy, knižnica… Celonočné premietanie filmov, dva floory, veľkolepú ohňovú show ženskej časti AntaAgni. Rovnako 8×8 metrov veľké plátno bývalého kina zaplní celonočný vjsky set vyhľadávanej pražskej VJky Mikely. Aby toho nebolo dosť, divadlo OProti predvedie alternatívne predstavenie a celý priestor Babylonu zaplnia infoshopy, knižnice, výstavy ženských, queer a feministických organizácií.

Zdravá drzosť
Keď ženská párty, tak ženská – na pódiu, za vj pultom, s horiacimi ohňami, či v divadle budú len ženy. Ženy nájdete za barom aj pred barom, pri infostánkoch a aj v SBSke(!). Napriek tomu si muži môžu vydýchnuť – ženy sa nechovajú diskriminačne – na akciu majú vstup povolený.

Silná myšlienka
Párty spája príjemné s užitočným a "charitatívny image" len nehrá. Tvorcovia sa netaja že priblížiť ľuďom problematiku ženských práv je hlavným dôvodom akcie. Otvorene hovoria – "nebojte sa feminizmu", či uvádzajú výstavu "Tenhle měsíc menstruuji". Aj v tomto ohľade čaká návštevníkov určite množstvo prekvapení.

Akcia sa koná pod záštitou novovzniknutej organizácie Slovensko-český ženský fond, ktorá sa zameriava na podporu ženských organizácií a projektov smerujúcich k rovnosti šancí pre ženy a mužov. Na akcii úzko participujú mimovládne ženské organizácie a s ich službami a činnosťou sa budete môcť na akcii priamo zoznámiť pri infoshopoch.

Na záver potrebné údaje:
Noc Čarodejníc, Babylon Club Bratislava, piatok 26. 11. 2004, 19.00 – 04.00.

Vstupné 199 Sk.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.