Strašidlo registrovaného partnerstva

Našu politickú scénu už niekoľko týždňov obchádza tajomné strašidlo registrovaného partnerstva. Priplichtilo sa až z Bruselu, kde prednedávnom ministri za KDH dali prekvapeným kolegom z ostatných členských krajín EÚ jasne na známosť, že tento spôsob usporiadania partnerských vzťahov homosexuálov nevpustíme na Slovensko ani “zadnými dverami” európskej procedúry vzájomného uznávania.

Slovenskí kresťanskí demokrati považujú registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia za čosi, čo je, ak nie scestné, tak prinajmenej odtrhnuté od reality. Podľa nich je to v príkrom rozpore s našimi tradičnými hodnotami. Ich striktne odmietavý postoj k tejto otázke v duchu výstrahy "dnes registrované partnerstvo, zajtra homosexuálne manželstvá" akoby pramenil z hlboko zakoreneného strachu pred iným názorom. V ich chápaní dominancia heterosexuálneho manželského zväzku podmieňuje dokonca zachovanie "nesmrteľnosti národa".

V poriadku, naši kolegovia z KDH majú na takýto názor určite právo. Háčik je však v tom, že zďaleka nie všetky relevantné politické a občianske zoskupenia sa na problém registrovaných partnerstiev homosexuálov pozerajú optikou kresťanského konzervativizmu. Naopak, liberálne zmýšľajúci občania tejto krajiny sú presvedčení, že ide o legitímnu požiadavku menšiny, ktorá sa na Slovensku cíti diskriminovaná.


Celý článok nájdete na Changenete

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.