Nič sa vlastne neudialo…

Prašná cesta pri lese. Bežíš dopredu. Gaštanové vlasy ti lietajú vo vetre a smeješ sa. Lesk slnka z kaluží pri ceste sa ti odráža v očiach. Pomaly kráčam v tvojich stopách. Podvedome presne kopírujem tvoje kroky. Prebieham na druhú stranu práve tam, kde si prebehla aj ty.

Stopy v blate.

Mrazivé ráno prechádza do slnečného dňa. Vdychujem tú známu vôňu, v ktorej sa miesi hlina, les a voda. Šípkový ker pri ceste svieti červeňou dozretých šípok. Iba tak, odtrhnem jednu a zahryznem do nej. Chuť jesene.

Už si ďaleko. Zrýchlim chôdzu, pobehnem za tebou. Opieraš sa o opŕchnutú plánku a čakáš na mňa. Tvoj úsmev skôr cítim ako vidím. Bežím ako o preteky. Tvoj smiech.

Dobieham. Chytáš ma za ruku. Sprisahanecké úsmevy. Celý kraj je prežiarený ranným slnkom. Bodliaky pri ceste sa zachytávajú na rifle.

„Pobežme až k senníkom“

Blato sa rozstrekuje po šliapnutí tvojou nohou. Bežíš ďalej. Ja za tebou.

Pri senníku zastavuješ. Tvár máš červenú, líca vyštípané od studeného vetra. A stále tvoj úsmev.

„Fučíš ako lokomotíva“

Smejeme sa obe. Dobieham k tebe. Opieram sa rukami o senník. Mám tvár kúsok od teba. Zhlboka oddychujem. Tvoj dych cítim na mojom líci. Seno vo vlasoch. Vôňa sena.

„Je tu pekne“

Áno, krásne, odpovedám v duchu. Nehovorím nahlas, nechcem pokaziť túto chvíľu. Tvoj dych na mojom líci. Tvár pri tvári. Sekunda. Opieram sa ti o líce.

„Vyzeráme ako dve lesby“

Slnko zašlo za mraky. Odstúpim kúsok. Smeješ sa na tom, čo si povedala. Pobehneš ďalej so smiechom.

Dívam sa za tebou. Usmievaš sa. Vytušila si niečo? Nie, smeješ sa na tej vete. Smejem sa teda s tebou.

Keď sa otočíš zahryznem si do pery. Prečo? Nedozvieš sa nič o mojich pocitoch. Dúfam že nie. Inak by si sa ma stránila. Ako taká… …lesba. Nadávka? Urážka? Slovo.

Pobehnem za tebou. Nedokážem opätovať smiech. Cítim každý krok. Únava?

Straka na lieske. Zvedavo pozerá na pobehujúce postavy. Keď k nej pribehnem, vyletí na krík.

Už si zasa ďaleko. Nič sa vlastne neudialo.

Jesenný deň.

Lucia

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.