Queer Leaders Forum odporúča Iniciatíve Inakosť voliť Hanu Fábry za europoslankyňu

BRATISLAVA 26. máj 2009 –  Queer Leaders Forum s radosťou prijíma odporúčanie Iniciatívy Inakosť všetkým slovenským gejom a lesbám, aby sa 6. júna zúčastnili volieb do Európskeho parlamentu. Monika Flašíková – Beňová a Vladimír Maňka však nie sú pre neheterosexuálnych ľudí na Slovensku tou najlepšou voľbou. Takisto nie je správne vyzývať k volebným urnám len gejov a lesby a zabúdať tak na bisexuálnych, transgender či heterosexuálnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný stav slovenskej legislatívy v otázkach práv sexuálnych menšín.

 

Queer Leaders Forum preto odporúča Iniciatíve Inakosť a všetkým ľuďom s otvorenou mysľou, využiť dúhovú šancu v zelenej Európe – voliť Hanu Fábry, ľudskoprávnu aktivistku a publicistku, ktorá už viac ako 17 rokov pracuje v oblasti práv neheterosexuálnych ľudí a ktorá stála aj pri zrode pôvodnej strešnej organizácie Iniciatíva Inakosť.

“Nezabúdajme a nestrácajme pamäť. Neprehliadajme fakt, že sa Slovensko konečne dočkalo prvej neheterosexuálnej kandidátky do volieb vo všeobecnosti – kandidátky, ktorá má odborné i ľudské predpoklady na to, aby sa mohla stať zárukou pozitívneho napredovania Slovenska a Európskej únie v oblasti práv nielen neheterosexuálnych ľudí,” uviedla na vysvetlenie výzvy združenia Queer Leadres Forum jeho výkonná riaditeľka združenia Romana Schlesinger.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.