Queer Leaders Forum odporúča Iniciatíve Inakosť voliť Hanu Fábry za europoslankyňu

BRATISLAVA 26. máj 2009 –  Queer Leaders Forum s radosťou prijíma odporúčanie Iniciatívy Inakosť všetkým slovenským gejom a lesbám, aby sa 6. júna zúčastnili volieb do Európskeho parlamentu. Monika Flašíková – Beňová a Vladimír Maňka však nie sú pre neheterosexuálnych ľudí na Slovensku tou najlepšou voľbou. Takisto nie je správne vyzývať k volebným urnám len gejov a lesby a zabúdať tak na bisexuálnych, transgender či heterosexuálnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný stav slovenskej legislatívy v otázkach práv sexuálnych menšín.

 

Queer Leaders Forum preto odporúča Iniciatíve Inakosť a všetkým ľuďom s otvorenou mysľou, využiť dúhovú šancu v zelenej Európe – voliť Hanu Fábry, ľudskoprávnu aktivistku a publicistku, ktorá už viac ako 17 rokov pracuje v oblasti práv neheterosexuálnych ľudí a ktorá stála aj pri zrode pôvodnej strešnej organizácie Iniciatíva Inakosť.

“Nezabúdajme a nestrácajme pamäť. Neprehliadajme fakt, že sa Slovensko konečne dočkalo prvej neheterosexuálnej kandidátky do volieb vo všeobecnosti – kandidátky, ktorá má odborné i ľudské predpoklady na to, aby sa mohla stať zárukou pozitívneho napredovania Slovenska a Európskej únie v oblasti práv nielen neheterosexuálnych ľudí,” uviedla na vysvetlenie výzvy združenia Queer Leadres Forum jeho výkonná riaditeľka združenia Romana Schlesinger.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Prvé lesbické združenie Museion, primárne svojimi cieľmi a aktivitami zamerané na slovenskú lesbickú komunitu, vzniklo v roku 1994 a v priebehu rokov sa stalo rešpektovanou súčasťou slovenskej občianskej spoločnosti a ľudskou i aktivistickou sieťou (nielen) lesieb na Slovensku.