Vatikán odmietol homosexuálov

VATIKÁN – Vatikán, vedený hlbokými obavami, že legalizácia sobášov medzi homosexuálmi by sa mohla rozšíriť do viacerých krajín, včera odsúdil zväzky medzi osobami rovnakého pohlavia ako zvrátené a ako hrozbu pre spoločnosť.

Zároveň vyzval i nekatolíkov, aby sa k jeho kampani pripojili.
Dokument, ktorý nešetrí podľa agentúry Reuters „silnými“ slovami, schválil pápež Ján Pavol II. Ide o opatrenie reagujúce na skutočnosť, že niektoré európske krajiny uzákonili homosexuálne zväzky a na fakt, že táto tendencia nachádza podporu aj v Amerike. „Manželstvo existuje iba medzi mužmi a ženami. Je posvätné, ale homosexuálne akty sú proti prirodzenému morálnemu zákonu,“ zdôrazňuje 12-stránkový dokument vydaný vatikánskou Kongregáciou pre doktríny viery.


„Legálne uznanie homosexuálnych zväzkov alebo dávanie týchto zväzkov na rovnakú úroveň s manželstvom by znamenalo nielen uznanie deviantného správania, ale rovnako by zatemnilo základné hodnoty,“ pokračuje dokument.
Podnecuje aj zákonodarcov katolíckeho vyznania, aby hlasovali proti zákonom legalizujúcim sobáše medzi homosexuálmi. Tento rok tak Vatikán robí už po druhý raz. Súčasne katolíckych členov parlamentov nabáda, aby usilovali o zmeny zákonov, pokiaľ už v tomto smere boli prijaté.
Dokument vyvolal búrku nevôle. „Ide o veľmi smutný dokument plný obmedzeného fanatizmu,“ povedal Volker Beck, šéf poslaneckého klubu nemeckých Zelených.


(čtk, reuters)

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.