Urážka homosexuála bude v Kanade trestná

Dolná komora kanadského parlamentu schválila včera kontroverzný zákon, ktorý zakazuje akúkoľvek diskrimináciu homosexuálov vrátane slovných urážok.Zákon hodnotí podnecovanie nenávisti voči homosexuálom ako zločin. Poslanci odsúhlasili právnu normu pomerom hlasov 141 ku 110 napriek obavám náboženských skupín, že zákon by mohol viesť k obmedzeniu slobody prejavu a označeniu Biblie a Koránu ako nenávistnej literatúry.

Návrh predložil Svend Robinson z opozičnej strany Noví demokrati ako prevenciu napádania homosexuálov. Normu podporila aj liberálna vláda, hoci najmenej 40 liberálnych poslancov hlasovalo proti. Zákon musí ešte schváliť senát.

Dolná komora parlamentu už v utorok zamietla tesným rozdielom piatich hlasov návrh zákona, ktorý chráni výlučne heterosexuálnu definíciu manželstva ako spojenie muža a ženy. Cieľom tohto zákona bolo zablokovať iný návrh umožňujúci manželstvo osôb rovnakého pohlavia.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.