Aj lesby patria k 25 superženám slovenskej občianskej spoločnosti

Projekt SuperŽeny pripomína 20 rokov existencie slobodnej občianskej spoločnosti a úspechy, ktoré dosiahli ženské organizácie na Slovensku. Slovensko-český ženský fond predstavuje 25 žien, ktoré reprezentujú ženský aktivizmus a jeho rôznorodosť na Slovensku a ktoré v rámci svojich mimovládnych organizácií každý deň prispievajú k pozitívnym zmenám v životoch iných žien, ich rodín a celej spoločnosti.

Čoraz viac žien sa už nebojí žiť svoj vlastný život, ktorý by ešte “včera” ukrývali aj pred svojimi najbližšími. Vedomie, že lesbická identita je prirodzenou súčasťou osobnosti týchto žien, je čoraz viac prijímaná nielen samotnými ženami, ktorých sa to týka, ale aj narastajúcou časťou slovenskej verejnosti.
Hana Fábry, Prvé lesbické združenie Museion

Najprv mi to “superženstvo” veľmi nevoňalo, keďže sa ako” superžena” skutočne necítim. Potom som si ale povedala, že toto označenie je vlastne namieste: Ak si dobre pamätám, aj Supermann bol mimozemšťan, a ja sa naozaj často ako mimozemšťanka cítim. Napríklad vtedy, keď nechápem, prečo by všetky ženy mali byť rovnaké podľa jednej šablóny “ženskosti”. Teším sa, keď sme ako ľudia rôzni, a napriek tomu spolu komunikujeme.
Jana Cvikova, Aspekt

Osobne za najužitočnejšie považujem svoje emócie, hlavne na úrovni motivácie. Poriadne sa nahnevať na nespravodlivosť alebo diskrimináciu je pre mňa základným podnetom k práci. Nie je to ale negatívne uchopený hnev, ale pozitívne si uvedomenie, že nie som a nebudem ľahostajná.
Romana Schlesinger, Queer Leaders Forum

Zoznámte sa s nami i ďalšími ženami, ktoré menia slovenský svet, na webovej stránke Superzeny.sk

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.