Skončila som s OSN

Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov čerstvo odhlasovalo vyňatie sexuálnej orientácie z rezolúcie, ktorá definuje dôvody na zákaz vykonávania svojvoľných popráv. Smiešne až do plaču je už to, že niečo také ako poprava bez udania dôvodu vôbec existuje.

No že sa tzv. kultúrne krajiny v rezolúcii začnú hrabať a vyberú si na odstrel opäť “svoju obľúbenú” minoritu (keďže je viac ako isté, že rezolúcia sa netýka heterosexuálov), tak to je aj v dnešnom svete, plnom fundamentalistického zla a brutálneho násilia, nepochopiteľné a nestráviteľné. O to viac je to neuveriteľné v čase, keď sa dodržiavanie ľudských práv – aspoň v teoretickej rovine – stáva čoraz viac stredobodom pozornosti civilizovaných krajín sveta. A za civilizované sa iste považujú všetky…

Rozmarom homofóbie a s ňou súvisiacimi nenávistnými násilnými prejavmi akéhokoľvek extrémizmu či náboženského fanatizmu dala OSN zelenú. Odobrila svojvoľné vraždenie neheterosexuálnych ľudí. Toto absurdné hlasovanie pevne držali v rukách štáty, kde sú neheterosexuálni ľudia neustále obeťami krutého prenasledovania a vraždenia. Teda krajiny Stredného východu, africké štáty a dokonca aj krajiny z karibskej oblasti vrátane Kuby.

Hanebnosť tohto rozhodnutia OSN je v priamom rozpore so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv, ktorá okrem iného zaručuje všetkým bez rozdielu rovnaké zaobchádzanie, nediskrimináciu a právo na život. Aký je zmysel OSN, ak popiera svoje vlastné humanitárne hodnoty a deklarácie?

Ak by sa na Slovensku dostali k moci neofašistické strany, čo pri tolerancii bujnenia “aktivít” takýchto zoskupení z najvyšších miest nášho štátu nemusí byť až také nemožné, mohol by byť tento môj komentár reportážou písanou na šibenici. Nemôžem uveriť, že niečo takéto vôbec píšem! Ešte stále máme 21. storočie?

Písané pre denník Pravda

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.