Vo Volgograde umučili mladého geja!:(

Ruskí vyšetrovatelia v nedeľu informovali o šokujúcej vražde mladého muža, ktorý zrejme prišiel o život v dôsledku svojej sexuálnej orientácie.

MOSKVA 12. mája (WEBNOVINY) – Ruskí vyšetrovatelia v nedeľu informovali o šokujúcej vražde mladého muža, ktorý zrejme prišiel o život v dôsledku svojej sexuálnej orientácie.

Nahé telo 23-ročného mladíka našli zohavené pred obytným domom v meste Volgograd. Podľa dostupných informácií ho zabili dvaja muži v piatok, teda deň po ruskom Dni víťazstva nad fašizmom.

Trojica mala údajne bez problémov popíjať, no všetko sa malo zmeniť, keď mladík začal rozprávať o svojej homosexuálnej orientácii. Vrahmi majú byť 22-ročný a 27-ročný muž.

Polícia skonštatovala, že gej mal pomliaždené genitálie, v análnom otvore mu našli niekoľko fliaš od piva a jeho lebka bola rozbitá kameňom.

Okolnosti jeho úmrtia šokovali ruskú spoločnosť, ktorá dlhodobo prechováva negatívne postoje k neheterosexuálnym osobám, na čo poukazujú mnohé ľudskoprávne organizácie.

Homosexualita bola totiž v rámci Sovietskeho zväzu ilegálna, čo sa zmenilo až v roku 1993 jej dekriminalizáciou v rámci ruského právneho poriadku. V roku 1999 ju odstránili zo zoznamu psychických porúch.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.