Referendum? Nie, nejdem.

Milá gazdinka, konečne si môžeme spolu pohovoriť. Deti sú v škole, to najmenšie už zase spí. Manžel ako sa na hlavu rodiny patrí si pri káve prelistoval svoj obľúbený denník Slovákov kríž a vysvetlil ti problémy spojené s islamizáciou a homosexualizáciou Európy. Nech aj ty vieš, čo sa vo svete deje.

Pred odchodom do práce zaujal odmietavé stanovisko k návšteve kina najstaršej dcéry, doma je dosť čo robiť. Chlapec na futbal naopak nielenže môže, ba musí ísť, ale nie s tými chuligánmi ako minule, postaraj sa o to. S nákupmi pre rodinu sa už síce na teba spolieha, ale predsa len pripomenie, že nemáš rozhadzovať, na chlieb sa ťažko robí. Bozk na čelo (prečo je už ráno taká spotená?).

Pes za ním vybehol, keď privieral bráničku; vyslúžil si láskyplné pohladenie. V sobotu si vyrazíme spolu na poľovačku, neboj sa. Fara organizuje prednášku o zodpovednom rodičovstve a žena bude musieť ísť, pretože (ale toto len potichu) sú tie tri deti na jedného ocka živiteľa vyše hlavy. A my si urobíme tiež program podľa svojho gusta, Azorko. K nezaplateniu tie vďačné psie očiská.

Ocko v práci – a ty si choď tiež po svojich povinnostiach. Len si to predstav, tvoje spolužiačky z univerzity prídu domov až večer, uťahané riešením problémov, ktoré aj tak dotiahne až ich nadriadený. Chlap je chlap. A ty? Ty si počas dňa môžeš všetko pekne rozplánovať. Všetko dôležité po poriadku. Kedy postavíš na polievku, kedy vyžehlíš bielizeň a poupratuješ, čo treba, kedy zbehneš s malým na vychádzku, kedy k svokre po zaváraniny a do obchodu – a cestou domov ešte stihneš s kamarátkou z pieskoviska jedno presso (ale to naozaj veľmi potichu).

Teraz ale malý ešte spí, máš čas sadnúť si k počítaču – tvoja fejsbuková skupina diskutuje už dva dni o ostatnom bioetickom e-maili pani Tutkovej. Niektoré veci sú pritiahnuté za vlasy, ale manžel si je istý, že sa nemýli. Ani Aliancia. Ani biskupi. Že tú špinu treba vyviezť za hranice. Pomoc národu v pravú chvíľu. Tie liberálne hodnoty a islamizácia ohrozujú starý kontinent a médiá im ešte idú po ruke. Aj súdy si kúpili. Aj televízie. Hovoril muž. A ešte povedal, že ho mrzí, že si zo školy nepamätá nič z ruštiny. Len správam z Ruska sa už dnes dá veriť.

To čo je za letáčik v schránke? Referendum? V kostole pán farár nakázal označiť tri razy áno. Treba ísť. Radšej ako do pekla. Ešte pred prednáškou o rodičovstve. Aj keď, ale toto ozaj vyslovene pošepky, kde by dnes mohla byť, keby si vedela, že sa môžeš chrániť pred skorým tehotenstvom?.

Pst, tri krásne deti a manžel ti nestačia? Ani ťa nebije ako Majku od susedov ten jej. Nepokúšaj osud, dopadneš ako matky z Nórska, ktorým kradnú deti. Z normálnych rodín. A dávajú ich teplým, aby z nich vychovali ďalších teplých. A k tomu ešte islamizácia, cigoši, bezďáci, kam ten svet speje?

Spoznali ste sa? Alebo nie? O ozaj, opýtal sa vás niekto, čo chcete vy? V akej rodine chcete žiť vy? Lebo veď to referendum je o… No nič, máte svoj rozum. A cit.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin
The following two tabs change content below.
Dobrovoľná adminka a šéfredaktorka webu Lesba.sk (od 2000) a štatutárka i hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion (od 1994). Pod mojou kuratelou fungujú neformálne zoskupenia Teplá politika t.t.e. a GerilaGril, spoločnosti s ručením utajeným. No a čo je dôležité, môj život manažuje po štvornohej peske Bárke trojnohý kocúr menom Kece (Frido, Kocko, Tymoooj, Mimi:)). Od roku 2013 hrdá členka Iniciatívy Bratislava otvorene.